Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Obrázky v úvodníku (cassiopeia)

01. bře 2024 12:12 #149214
Obrázky v úvodníku (cassiopeia) od František Bublík
Uživatel
Dobrý den, peru se s migrací webu z joomly 3.x na 4. Nedaří se mi docílit toho, aby v zobrazení blogu byly obrázky úvodníku (perexu) uvnitř a obtékané textem, tak jako to je např. zde ukss.cz . Lze to vůbec nějak docílit v této šabloně? Mám hledat možnosti v user.css, nebo musím přepsat v templates index.php? Ten zmíněný web je postaven ještě na šabloně protostar.
Prosím zkušenější o radu.

04. bře 2024 18:46 #149235
Odpověď od František Bublík
Uživatel
Díky za odpověď, tohle jsem zkoušel jako první věc, ale nedosáhnu tím kýženého cíle. Obrázek je buď ve sloupci vlevo a text v pravém sloupci, nebo se dá obrázek posunout pod text, ale obtékání obrázku tím nedocílím. Proto se obracím na fórum.

04. bře 2024 19:47 #149236
Odpověď od Linelabcz
Admin
Přepsáním indexu nic nezměníte, ani to nezkoušejte, protože byste o úpravy hned po první aktualizaci J přišel. Změnou a přepsáním do šablony pro com_content/tmpl/category/blog_item.php by to asi šlo. Použíjte pak ale user.css, opět pokud upravíte soubor template.css příjdete o úpravy hned po aktualizaci. Další možností je vytvořit podšablonu.

05. bře 2024 15:37 #149241
Odpověď od František Bublík
Uživatel
Všechny dosavadní pokusy dělám v podšabloně. Nějakou radu jak dostat obrázek v perexu pod nadpis a nechat obtékat textem byste neměl? Jde to vůbec v této šabloně?

05. bře 2024 15:47 #149244
Odpověď od Cony
Moderátor
Ano lze, stačí si poupravit HTML v souboru blog_item.php, jak zmiňoval František. 

Powered by Fórum