Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak přenést tabulky databáze na jiný web

30. čvn 2022 17:02 #146616
Jak přenést tabulky databáze na jiný web od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
Jak přenést tabulky databáze na jiný web?
Zkoušela jsem je ze starého webu zkopírovat na nový (samozřejmě se týká databází), ty konkrétní nové tabulky jsem smazala a ty původní nakopírované z jiného webu přejmenovala tak, že jsem změnila předpony tabulek na stejné jako má ta nová databáze. Ale nepomohlo to, původní obsah článků se mi tam takto dostat nepodařilo.
Jak se to dá udělat, abych články z jednoho webu dostala na jiný a také kategirie, menu a případně další. Mám na webu velké chyby a potřebuji novou instalaci, ale obsah jsem tvořila měsíce, nemohu to dělat znovu. Jak si s tím naprosto laicky poradit. Neumím php nebo nějaké kódy, nanejvýš tak něco někam nakopírovat atd.
Uměl by někdo poradit?
Děkuji moc ...

30. čvn 2022 17:11 #146618
Odpověď od Cony
Moderátor
Přenos databáze - databáze by mohl zafungovat, pokud budete mít na obou serverech stejné verze Joomly. Je potřeba ale přenést poměrně dost tabulek, a z některých jen nějaké řádky. Pokud jste opravdu správně udělala to co píšete, co pak znamená to "nepomohlo to"?
Pokud se jedná o Joomla 3, můžete vyzkoušet např. J2XML, nebo Ruda Vám může doporučit jejich řešení exportu / importu (zmiňoval to tu v jiném vlákně). U Joomla 4 nevím, jestli je již nějaké řešení pro export / import obsahu.

30. čvn 2022 17:16 #146619
Odpověď od Bong
Moderátor

Jak přenést tabulky databáze na jiný web?
Mám na webu velké chyby a potřebuji novou instalaci, ale obsah jsem tvořila měsíce, nemohu to dělat znovu. 
Ty chyby jsou v čem? Podle toho se dá celá činnost zjednodušit.

Jinak přejmenovat jen některé tabulky nestačí. Tabulky mají mezi sebou různé vazby, takže musíte musíte přejmenovat všechny, které spolu souvisí, nebo použít nějaký nástroj pro migraci obsahu, který to udělá za vás. najdete je na  Joomla! Extensions Directory

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

30. čvn 2022 17:27 #146620
Odpověď od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
Mám Joomla 4
 

30. čvn 2022 17:30 #146621
Odpověď od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
No to právě netušm, v čem jsou ty chyby. Je to celé zpomalené a a soubor deprecated-php vykazuje statisíce zápisů za den. Takže z toho usuzuji, že to není v pořádku a na jiných webech tento soubor není a nic nezapisuje.

30. čvn 2022 17:52 #146622
Odpověď od Bong
Moderátor
Vypněte si logování, jak vám radí Cony:  Systém LOG zešílel - Diskuze Joomla Fórum - JoomlaPortal.cz

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum