Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Systém LOG zešílel

30. čvn 2022 16:13 #146615
Systém LOG zešílel od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
Mám velmi zpomalený systém a tak tzo řeším s podporou hostingu. Řekli mi, že mám neobvyklou činnost v souboru deprecated.php.
A je to tak. Když smažu úplně obsah a je tam 0 položek - žádný záznam, tak na webu v administraci stačí kliknout kamkoliv, třeba jen zkontrolovat tabulky nebo jen někam kliknout do obsahu a do souboru se zapíše mnoho tisíc položek, většinou se dostkrát i opakujících. Za 4 dny to mělo velikost přes 2 Gb. Ta jediná akce, kterou udělám, a je to třeba jen jedno kliknutí má za výsledek zápis mnoha tisíc řádků. Když na webu dělám dele v kuse, tak jsou to statisíce zápisů (řádků). Nevíte někdo, čím to může být? 
Je něco, co umí objevit chybu na webu, která to dělá?
Vůbec tomu nerozumím, ale prý to má vliv na rychlost webu a to ho zatím připravuji. Co to asi udělá, když tam bude návštěvnost.
Dám sem ukázku malého kousku, protože to je jen část setiny toho co se zapsalo po jednom kliknutí někam v administraci.

Setkali jste se s tím někdy někdo?

Děkuji předem. Jsem z toho vedle, na webu dělám několik měsíců, nejsem schopna to udělat celé znovu na čistou instalaci. Musím to najít.
Přílohy:

30. čvn 2022 17:05 #146617
Odpověď od Cony
Moderátor
Globální nastavení Joomly - Protokolování - vypnout Zaznamenat neschválená API.

30. čvn 2022 18:16 #146623
Odpověď od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
Aha, tak to jsem ani nevěděla, že je to tam nastavené. Ale stejně se mi zdá, že to není možné, aby to dělalo tolik zápisů. To je v pořádku, že když se povolí to zapisovat, tak jsou tzo statisíce zápisů (řádků) za pár dní?

30. čvn 2022 18:37 #146625
Odpověď od Linelabcz
Admin
Problém se může projevit zvláště na sdíleném webhostingu také tím, že na server nenahrajete nové soubory, z důvodu dosažení limitu uložených dat na webserveru. Důvodem může být právě LOG co zešílel. :-)

30. čvn 2022 19:00 #146629
Odpověď od Cony
Moderátor
No on je problém spíš v Joomla 4, těch deprecated chyb je tam v jádru opravdu obrovské množství. Na jeden refresh administrace mi to vygeneruje cca 20kB log :)

Powered by Fórum