Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nová Stable verze Joomla 4

18. srp 2021 23:53 - 19. srp 2021 00:13 #144687
Nová Stable verze Joomla 4 od Teo
Návštěvník
"Tak už je to konečně tady." Nainstaloval jsem dnes novou stabilní verzi J4. Zatím jen tak na testování. Nainstaloval jsem ji na stejný server, na kterém běží bez problémů poslední verze J3.
První dojmy jsou bohužel špatné. První uložení článku se mi bohužel nepodařilo. Hláška "Uložení se nepodařilo z důvodu následující chyby Unknown storage engine 'MEMORY' ". Což zřejmě souvisí s databází podle toho, co jsem našel. Ale co to konkrétně je, zatím netuším. Podobně jsem dopadl taky v menu Média. Stejná chybová hláška při vkládání nového obrázku.
Tak nevím. Začínám stále víc chápat, proč je popularita Joomly stále menší a menší ve srovnání s WP. Vůbec se těm lidem nedivím. A nová verze to měla trošku vylepšit. No s takovouhle asi těžko.
Taky jsem si všiml, že česká komunita už je na tom hůř, než ta slovenská, alespoň co se týče připravených oficiálních balíčků s jazykem. Slováci ji tam mají už teď, my bohužel musíme spoléhat a poděkovat Bongovi, že ji na svých stránkách má k dispozici.
---
Možná je to jen můj první dojem, ale jsem z toho zklamán. Rád bych, aby mě někdo vyvedl z omylu.

19. srp 2021 05:20 #144688
Odpověď od AiRi
Uživatel
Vidíte to moc kriticky. Berte v potaz, že se na všechny chyby během testování Joomla 4 nepřijde.

Wordpress nikdy nebude lepší než Joomla.

19. srp 2021 07:45 #144689
Odpověď od Teo
Návštěvník
No kriticky, já to spíš beru reálně. Verze 4 se tady testuje docela dlouho a první ostrá verze vykazuje takovéto problémy. Zapomněl jsem ještě zmínit, že minimální požadavky na verzi PHP, MySQL atd., samozřejmě webhosting má.
A ještě k té poznámce o tom, že nebude Joomla nikdy lepší než WP - zkuste to říct nějakému vývojáři z týmu WP ;-) Já jsem teda taky zastánce tohoto názoru, ale počet instalovaných a funkčních webů s nasazeným WP je pořád větší a u Joomly je to přesně naopak. A poslední 2-3 roky to jde rapidně dolů.

19. srp 2021 08:05 #144690
Odpověď od Teo
Návštěvník
A ještě další poznatek k té hlášce "Unknown storage engine 'MEMORY'". Při pokusu o přidání nového článku mi to píše, že takový již existuje. Přitom ho nikde (ani v koši nevidím). V databázi koukám, že jich mám již 9 (to jsou všechny ty pokusy o vložení), ale Joomla nevidí ani jeden. Divný...

19. srp 2021 08:16 #144691
Odpověď od Teo
Návštěvník
Tak jsem vytvořil další databázi, tentokrát InnoDB a tam to je v pořádku. Takže problém je zřejmě s tou databází. Zajímavé je, že na J3.X to funguje normálně.

19. srp 2021 08:46 #144692
Odpověď od Teo
Návštěvník
Tak beru zpět předchozí tvrzení, že to je v pořádku.
Po editaci článku při uložení to háže hlášku "Uložení se nepodařilo z důvodu následující chyby The table 'j4_finder_tokens' is full".
Přitom text článku se uložil.

Powered by Fórum