Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Komplexní řešení - kamenná prodejna a e-shop - propojení

27. led 2023 18:22 #147751
Ahoj,
dostal jsem úkol propojit funkčně malý e-shop (asi 300 produktů) a kamennou prodejnu ve smyslu jednotné evidence prodeje a účtování.
Majitel má představu - na kase v kamenné prodejně bude platební terminál nebo nějaký program, který použije pro prodej stejných produktů co jsou na e-shopu, ale jen pro prodej na prodejně. E-shopový prodej by řešil jen přes e-shop.
Skladové zásoby by rád řešil jednotně - pokud se prodá na eshopu nebo na prodejně, musí se to propsat do prodejního softwaru i  do e-shopu.
Zadání zboží a jeho zásoby by rád řešil jen na jednom místě.
Exporty pro účetní také jen z jednoho místa.

Řešil někdo z vás tento případ? Rád bych diskutoval o nějaké dostupné variantě, kde bychom mohli použít Joomlu a buď Virtuemart nebo PhocaCart.
Zjistil jsem, že existuje více řešení přes různé propojení např. s Pohodou apod. Já bych preferoval nejjednodušší řešení. E-shop není tak ziskový abychom mohli investovat 50-100tisíc do programátora. Spíše bych využil něčeho již hotového a prověřeného.

Moc díky za informace a za rady.
leoš
 

28. led 2023 00:04 #147753
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

zrovna dnes jsem na podobné téma diskutoval na jednom německém chatu. A říkám to všude. Zákazník může mít nekonečný množství požadavků a je naivní si myslet, že existuje již hotový řešení, který splní všechny požadavky zrovna toho daného zákazníka. Takže to bude vždy o tvrdý práci, kompromisech případně o dodělání některých vlastností na míru.

Já v tomto případě můžu mluvit za Phoca Cart

- Phoca Cart má v sobě POS, kterej je prostě určenej přesně proto, aby kamenná prodejna doplňovala eshop nebo naopak - a to v jednom systému.
- U objednávek jde vidět, co je POS a co eshop, ale sklad, atd. jsou společné
- Neřeší se např. propojení platebního terminálu s POSem, v POSu prodáte s typem např. "platba kartou", příjmete platbu přes terminál, to že to není propojený napřímo, není zase tak velkej problém (dá se dodělat vše, ale ve většině případů je to zbytečný)
- Pohoda - zatím pro Phoca Cart neexistuje, i když implementace asi nemusí být složitá, např. přes export/import by se v Phoca Cart jednoduše vyexportovalo XML objednávky a to by se buď zadalo do Pohody, nebo by se importovalo nějakou automatickou cestou - vytvoření exportu XML objednávky, pokud bude existovat specifikace, je otázka hodin.

Atd. atd.

Důležitá je přesná anaylýza toho, co zákazník očekává, jaký kompromisy může udělat a na základě toho vybrat. Pokud je možnost vyzkoušet produkt zdarma, jako např. Phoca Cart, je možný to nastavit na demu a zjistit, co všechno chybí, jak vše funguje, co případně dodělat, atd. Pak bývá rozhodnutí mnohem snažší.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Leoš

29. led 2023 22:44 #147765
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Pokud máte málo peněz pořiďte si Pohodu, ta už má napojení na VM i obousměrně
Pokud máte ještě málo peněz, najměte si studenta, který Vám objednávky z prodejny bude zadávat do VM s dopravou Na prodejně a platbou Hotově
Až Vám to bude vydělávat více, můžeme se bavit dál.
 

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: Leoš

30. led 2023 17:57 #147770
Odpověď od Cony
Moderátor
No přijde mi to jako zakázka, kterou bych odmítl :) Zákazník chce ušetřit, tak najde někoho, kdo mu to "nějak" rozběhá, a pak bude pořád jen chodit a říkat "ale já myslel, že to bude dělat i tohle, vždyť to umí každý pokladní / fakturační / účetní systém"...

Záleží samozřejmě co to je za provoz, ale eshop bych spíš nechal eshopem, a prodej na prodejně svěřil nějakému pokladnímu systému.
Jen pro inspiraci, kde může nastat problém
- čtečka čárových kódů (pokud je klávesnicová, s eshopem by se propojit dala, pokud je např. na COM port už myslím ne)
- propojení na platební terminál (Honza už zmiňoval) - server s eshopem by musel běžet ve stejné síti jako terminál. Některé terminály navíc nekomunikují po TCP/IP ale opět např pomocí COM portu
- inventura, průběžná inventura
- různá DPH hlášení (pokud je tedy nedělá účetní ručně)
- faktura z eshopu vs. zjednodušený pokladní doklad 
- tisk z pokladny na účtenkové tiskárny (Zebra apod.)
Poděkovali: Leoš

30. led 2023 20:06 #147771
Odpověď od Leoš
Pokročilý uživatel

Důležitá je přesná anaylýza toho, co zákazník očekává, jaký kompromisy může udělat a na základě toho vybrat. Pokud je možnost vyzkoušet produkt zdarma, jako např. Phoca Cart, je možný to nastavit na demu a zjistit, co všechno chybí, jak vše funguje, co případně dodělat, atd. Pak bývá rozhodnutí mnohem snažší.

Díky za tip. Toto bych mohl zkusit - udělám demo a uvidíme jak to vyřeší jejich požadavky....

Jinak všem moc díky za tipy. Pomohli jste mi.

31. led 2023 15:14 #147780
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Já nechci spamovat - promiň Františku,
ale uvedu ukázku jak firma za dva měsíce dostala zpět vývoj aplikace na míru:

Firma odesílala mnoho balíků a nestále řešila tisk štítků a automatické objednání doprav.
Pak investovala do vývoje aplikace napojení na Balíkobot, včetně automatického generování štítků, dodacích listů, průvodek.
Za dva měsíce se jí investice v řádu několika desítek tisíc vrátila.
Dnes je schopna odbavit cca 40 000 balíků ročně z 9 eshopů, což by bez toho nebylo možné.

Takže je třeba si vše promyslet a spočítat náklady.

Mnoho majitelů eshopů na Joomla má tzv. "velké oči", jak říkala moje babička (protože to vidí na Alza) ale někdy opravdu stačí jen hloupý vyplňovatel excelových tabulek...

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum