Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Čeština pro Joomla 4

23. čvn 2020 17:46 #142635
Odpověď od Bong
Moderátor
Samozřejmě lze pracovat s textovým editorem a výsledek pak nahrát. Nakonec jsem na tento postup přešel. Je to rychlé a nic se "neztratí". Momentálně mám verzi kompletního překladu a cca 50% z toho opraveno, odladěno a někdy zcela přepsáno. Uvažuji, že bych po dokončení dal výsledek k testování. Zoficiálnění by se řešilo až pak.

Přechod na novou verzi otevírá i možnost upravit některé termíny. Například u článků se používá označení "Hlavní". Nebylo by lépe použít "Doporučené"? Tak jako je to v jiných rozšířeních?

Nějaké další nápady někdo?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

23. čvn 2020 20:15 #142636
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Já nevím, ale mnoho překladů jsem použil pak v různých rozšířeních, protože kopírovali funkcionalitu a tím pádem se mi hodil "správný překlad" z češtiny z Joomla.

Tak držím pěsti aby to tak dále bylo :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

23. čvn 2020 20:27 #142637
Odpověď od klucon
Pokročilý uživatel

Rudolf napsal: Se mi hodil "správný překlad" z češtiny z Joomla.


Jenže, co to je správný překlad? Přiznám se, že nevím originální konstantu, ale ono:

Hlavní články x Doporučené články

Ani jedno nevypadá špatně.. Ted jsme zvyklí z Joomla Content na " Hlavní články", kdežto např. u K2 jsou "Doporučené články" a teď bude záležet na překladateli, ke kterému z možností se přikloní.. zda to sjednotit nebo nechat.

Mně se líbí obě varianty, takže můj příspěvek je off 😃

24. čvn 2020 01:30 - 24. čvn 2020 01:30 #142638
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Nemluvím o Hlavních nebo Doporučených článcích (mimochodem první byly hlavní články v Joomla, K2 nebyla první - podle men pozůstatek překladu z J15? :)
ale obecně.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

27. čvn 2020 08:08 - 27. čvn 2020 08:36 #142646
Odpověď od Bong
Moderátor
Pro ty, co si chtějí otestovat Joomla! 4 beta v češtině jsem připravil instalaci kompletní češtiny (bez úprav editoru TinyMCE).

Překlad stahujte na www.bongovo.cz/ke-stazeni/category/217-joomla

Jedná se o upravený testovací instalační balíček, aby bylo možné jej odinstalovávat a opětovně instalovat bez vlivu na překlady případných rozšíření (viz. popis na stránce stažení). Pro uživatele, kteří by chtěli vyzkoušet v češtině již instalaci samotné Joomla! 4, je v balíčku češtiny připravena složka 'installation'.

Budu rád pokud se najde pár dobrovolníků, kteří češtinu vyzkouší a otestují. Případné nalezené chyby, nesrovnalosti a závady hlaste sem do fóra, nebo na info@bongovo.cz

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Linelabcz, H13, klucon, zpetr

Powered by Fórum