Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

migrace z 2.5 na 3

04. dub 2022 13:52 #146057
Odpověď od lukas hajek
Pokročilý uživatel
Tak jsem koupil Jmigrator a podarilo se mi web z 2.5 prehodit na 3.10, na starem localu (php 5.6) to funguje, ale kdyz to dam na novy s php 8, tak polozky v menu, ktere byly jako blog cathegory nefunuji. Zkousel jsem zalozit nove polozky v menu a udelat nove kategorie, ale dostavam jen 404 hlasku. Tak jsem zkusil i zapnout SEF a aktivovat .httaccess, ale je to porad stejne. Mozna nejake nastaveni DB nebo PHP, hledam to uz druhy den, ale nic mi nefunguje. Asi uz jsem na to starej.

04. dub 2022 14:35 #146058
Odpověď od Cufe
Admin
Prosím Vás, zkuste nejprve php 7.4 či 7.6,verzi 8 si nechte na Joomla 4. I když na funkčnost menu položek v blogu by to nemělo mít vliv. Ověřte si správné napojen na kategorie, SEF spíš nejprve vypnuté, pak zapnout. Pokud Jmigrator provedl migraci bez chyb, neměl by být s daty v podstatě problém.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

04. dub 2022 14:39 #146059
Odpověď od Bong
Moderátor
Na PHP8 můžou být problémy. Většinou je to jeho nastavením (ale i rozšířeními v Joomle). V nižších verzích PHP problémy nebývají.

Chyba 404 a podobně... Joomlu správně nainstalovat na web, zkontrolovat CHMOD a hlavně CHOWN složek a souborů, VYPNOUT SEF URL, nastavit správně .htaccess, vyčistit všechny cache a teprve potom web vyzkoušet.

Bez odkazu nebo přístupu k webu vám asi nikdo víc neporadí. Nevíme co a jak jste udělal, hosting, ...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

04. dub 2022 20:08 #146061
Odpověď od lukas hajek
Pokročilý uživatel
No je to zvlastni, puvodne to byl web na 2.5, prehodil jsem ho na 3.10 na localhostu, kde bezi php 5. Ale chtel jsem to vyupgradovat az na J4, tak jsem tu funkcni 3.10 presunul na php 8 (taky na locale) a tam to nefunguje. Jediny problem, ktery jsem resil a nevim jestli souvisi je, ze pri upgradu na J3 admin joomly hlasil ze chybi user ID XXX. Takove cislo zadny user nikdy nemel, tak jsem ho vytvoril a v DB mu pridelil to IDXXX a hlaska zmizela.

Ale abych to zjednodusil, tak zakladem je ze funkcni J3 web na lokale pri presunu na php 8 najednou nefunguje - blog cathegory. Dokazu si predstavit, ze nekomu i zaplatim za rozchozeni. Diky.

04. dub 2022 23:51 #146064
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

No je to zvlastni


Není, zvláštní je jaké nepochopitelné kroky děláte Vy?
Jak můžete přesunout J3 na PHP8 aniž si předem zjistíte jestli všechny aplikace co v ní máte na této verzi PHP poběží?

Přehoďte to na PHP 7.4, aktualizujte všechna rozšíření, protože Vám i na této verzi možná staré verze nepojedou.

Následně můžete teprve pouvažovat o upgradu J4 - ta běží i na PHP7.4
Zkušenosti máte již z minulého upgradu, takže stejný postup.
Až budete mít hotovo, pak můžete přesouvat na PHP8, ale jak psal Cony, budete mít problémy, pochybuji že všechna rozšíření mimo Joomla jsou již odladěny pro PHP8.

pri upgradu na J3 admin joomly hlasil ze chybi user ID XXX


To je chyba která se stala při migraci a podle mne souvisí s tím, že máte někde v administraci něco (článek, kategorii, menu, akci...) co jste vytvořil pod uživatelem ID XXX a následně ho smazal.
Běžnému provozu to nevadí == není kritická chyba, ale opravit by se to mělo.
Pokud například používáte rich snippets (což vám gratuluji, je to nutné pro vyhledávače), autor je jedna z povinných položek.

To by jste ale měl vidět v error logu migrátora a ten jak jste asi správně udělal, po přečtení dokumentace, jste si zapnul a sledoval. Můžete ho taky najít v DB tabulce logů migrátora, pokud jste nestihl.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

05. dub 2022 08:08 #146065
Odpověď od lukas hajek
Pokročilý uživatel
Diky zkusim jeste vyladit to user ID. Sice jsem to nenapsal, ale nemam tam zadne rozsireni krome Jmiratoru. Mluvim o ciste joomle, pouze s clanky. To php 8 se pokusim odstranit. Diky moc.

Powered by Fórum