Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

migrace z 2.5 na 3

22. bře 2022 11:38 #145970
migrace z 2.5 na 3 od lukas hajek
Pokročilý uživatel
Snazim se aktualizovat posleni verzi 2.5 na 3. na localu -xampp. V joomla update mam porad hlasku no update available. Prosel jsem desitky tutorialu a videi a furt se mi neobjevuje moznost aktualice na 3. Uz jsem odinstaloval vsechny componenty, moduly a pluginy 3 stran. Cache jsem promazal, v options jsem dal short-term support. A nic. Nema jeste nekdo nejaky tip? Nejde prejit na J3 nejak rucne? Diky moc.

22. bře 2022 15:36 #145971
Odpověď od Cony
Moderátor
Na to, aby se zobrazil dostupný update není třeba nic odinstalovávat (i když odinstalace rozšíření třetích stran může pomoct se samotnou aktualizací). Splňujete technické požadavky Joomly 3 (verze PHP)?

Základní návod k migraci je zde .

Manuálně lze také upgrade stáhnout a nahrát přímo ve formuláři aktualizace, nešel bych ale rovnou na 3.10, pokud se nepletu je potřeba přejít nejdříve na nižší verzi (tuším 3.6, ale už si přesně nepamatuji).

22. bře 2022 16:20 #145972
Odpověď od lukas hajek
Pokročilý uživatel
Dekuji, ten oficialni postup, byl prvni, ktery jsem delal. Bohuzel u me nenastane bod 9. You will then see your Installed Joomla Version, the Latest Joomla! version and the URL for the update package. I pres aplikaci postupu v bodu 10. Verze PHP i MySQL jsou v poradku.
A ten rucni upgrade funguje spolehlive? Prijde mi to daleko jednodusi nez cely postup pro automatickou aktualizaci.

22. bře 2022 20:58 #145973
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Jestli si ještě pamatuji správně, tak upgrady dříve byly na serveru, který už Joomla nepoužívá, takže se v J25 neukáže možnost updatu - je nutné instalovat manuálně.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

23. bře 2022 11:59 #145974
Odpověď od lukas hajek
Pokročilý uživatel
Tomu bych i veril, protoze jsem zkusil snad vsechno a ten update je uplne mrtvy. Jak ale rucne naistalovat J3? Proste to preject natvrdo (prepsat vsechny soubory)? Diky za radu.

23. bře 2022 14:32 - 23. bře 2022 14:34 #145975
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Na co radu?

Já si na vývojovém serveru udělám doménu a testuji, k tomu radu nepotřebuji.
Na locale je to ještě lehčí.
Prostě to udělám a dívám se jak to dopadne.
Nepovede se - smažu a jedu znovu.
Nic tím nezkazím.

Zkuste taky něco udělat sám a nečekat na rady typu - zda mám vzít instalaci a nainstalovat ji.

"Tož to prostě udělej a neptej se furt", říkávala moje babička. "Nebo budeš čekat až zahřmí? Stojíš tam jak tvrdé Y."
A ještě dodávala, že když to udělám špatně, tak dostanu pár lískanců, protože u toho nepřemýšlím.

I špatně udělaná činnost je činnost a má větší účinek Vás posunout než rady ptáka Loskutáka.
Stejně si to musíte odedřít sám, ne já.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum