Nelze se přihlásit do administrace přes web

Zlatko
15. úno 2019 11:25 #138950
Dobrý den,

můžete mi prosím někdo poradit s následující chybou ?

Přihlášení do hlavní administrace webu normálně funguje, ale nelze se přihlásit prostřednictvím přihlašovacího formuláře Joomla uloženém na webu do administrace webu. Po zadání uživatelského jména a hesla se otevře nová stránka, kde hlásí následujcí:

0 - Call to a member function load() on boolean

Tuto stránku nemůžete navštívit, protože:

zastaralá záložka/oblíbené
vyhledávač, který má zastaralý index tohoto webu
překlep v adrese
na tuto stránku nemáte přístup
Požadovaný obsah nebyl nalezen.
Při zpracování požadavku došlo k chybě.

Vyzkoušejte prosím některou z těchto stránek:

Domovská stránka

Pokud problémy přetrvávají, obraťte se na správce tohoto webu a nahlaste mu níže uvedenou chybu.

Call to a member function load() on boolean

Jméno i heslo je v pořádku.

Předtím jsem zadával scripty Google Analytics a TagManager - prostřednictvím pluginu a pouštěl plg pro cookies. Vše jsem vypnul - nepomohlo.

Kontroloval jsem plg pro přihlášení - vše povoleno.

Chybu jsem objevil bohužel až po více jak 7 dnech, kdy se přemazává záloha na webhostingu /moje chyba, budu dělat zálohy po každé změně/.

Děkuji za každý tip či radu.

Zl.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Ernst
15. úno 2019 12:12 #138952
dělal jste v poslední době nějaké aktualizace?
Jaká je verze joomly?

Odpověď od Zlatko
15. úno 2019 13:09 #138953
Dobrý den,

proběhla už aktualizace na Joomla! 3.9.3

Odpověď od Ernst
15. úno 2019 14:57 #138956
jakou máte verzi PHP?
Máte zálohu před aktualizací?

Odpověď od Cony
15. úno 2019 18:52 #138960
Zapněte v glob. nastavení hlášení chyb na maximum. Objeví se podrobnosti k chybě.

Odpověď od Zlatko
16. úno 2019 10:49 #138961
Zapnuto, hlášení je stále stejné po přihlášení, ale v oblasti menu, kde je odkaz do administrace webu /na webu/ se objevilo toto hlášení

Warning: A non-numeric value encountered in web/htdocs3/zlatkocz/home/subdoms/reality/templates/63agency/html/mod_menu/default.php on line 105

Odpověď od Zlatko
16. úno 2019 10:51 #138962
PHP 7.1

Zálohu před aktualizací verze J! mám, ale i při verzi 3.8.x už tato chyba byla

Odpověď od Cufe
16. úno 2019 11:52 #138963
Jen odhad: Zkuste přepnout v adminu na jinou základní šablonu joomly, jestli to dělá také u jiné šablony. Pokud to bude v pořádku, doporučil bych aktualizovat Vaši šablonu.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

Odpověď od Zlatko
16. úno 2019 13:53 #138964
Děkuji za tip, ale tudy cesta nevede :-(
Zkusil jsem přepnout na jinou šablonu a i na originální verzi šablony, která nebyla nijak upravovaná a stále stejná chyba

Odpověď od Cufe
16. úno 2019 16:24 #138965
Těžko se takto radí, opětovnou aktualizaci jste zkoušel?

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

Odpověď od Rudolf
16. úno 2019 16:37 #138966
Pro všechny kouzelníky s křišťálovou koulí, kteří se snaží poradit a pro všechny co si neuvědomují nutnost poslat URL svého webu hned v prvním dotazu:

URL adresa webu: www.reality.zlatko.cz

Odkaz na administraci z frontendu (FE) je v patičce: www.reality.zlatko.cz/admin-2

Běžný přístup do administrace nevyužívá pluginy a moduly použité na FE, takže chyba není.
Druhý přístup do administrace je z FE, takže do toho vstupují pluginy a moduly další.

Výpis chyb ukazuje neaktualizovaný plugin od K2, jehož výrobce nerespektuje php 7:
Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgUserK2 has a deprecated constructor in /web/htdocs3/zlatkocz/home/subdoms/reality/plugins/user/k2/k2.php on line 15

Oprava je jednoduchá, není ani třeba aktualizovat.

Další chyby bych nehledal, podle mne již to není na radu na fóru, ale na objednání služby a souvisí s verzí php a instalací nějakého doplňku nebo zapnutí nastavení v administraci. Bude třeba postupovat krok za krokem se zabnutým debugem a maximálním výpisem chyb nebo pomocí vypínání posledně nahraných pluginů a modulů.
Poděkovali: Cufe, Zlatko

Odpověď od Rudolf
16. úno 2019 18:21 #138967
Ještě jsem hloubal:

Chybu v K2 pluginu řešil výrobce v roce 2016, takže tam máte neaktualizované verze.
Hledal jsem a ve verzi 2.6.9 jsem našel původní verzi K2 user pluginu, kde je starý constructor.

Mohu sem sice napsat řešení v php, ale řešení je jednoduché - provést upgrade celé komponenty K2.

Pokud máte na webu neaktualizované verze aplikací z roku 2016 a umístíte web na nejnovější php, jste docela hazardér u webu, který má dělat business :)

A rozhodně to tímto nekončí, těch chyb tam bude pravděpodobně více.

Řešení:

Prostě si někoho objednejte, já taky neprodávám reality, protože tomu nerozumím a nechci ...

S pozdravem

Rudolf
Poděkovali: Zlatko

Odpověď od Zlatko
16. úno 2019 19:21 - 16. úno 2019 19:23 #138968
Jen pro upřesnění:

Šablona byla zakoupena v srpnu 2018
Komponenty K2 nejsou použity a jsou vypnuty

Přihlášení fungovalo a pak přestalo /K2 komponenta byla již vypnuta/

Nově nainstalované pluginy a moduly jsem všechny postupně vypnul nebo odinstaloval, ale chyba je stále /to vše, ještě před zadáním dotazu zde do fóra../

Ale i tak děkuji za odpověď

Odpověď od Rudolf
16. úno 2019 22:21 #138970
Ano, děkuji za vysvětlení, ale to je nepodstatné.

Pohledem do kódu šablony:
/**
 * @version		1.0.8
 * @package		63 Agency template for Joomla! 3.x
 * @author		JoomlaXTC http://www.joomlaxtc.com
 * @copyright	Copyright (C) 2014 Monev Software LLC. All rights reserved.
 * @license		http://www.joomlaxtc.com/license JoomlaXTC Proprietary Use License
 */
XTC Template Framework 3.2.1
Copyright (c) 2010-2014 Monev Software LLC,  All Rights Reserved

Vůbec přeci není důležité kdy jste zakoupil šablonu. Šablona s tím nemá co dělat, to jen je utkvělá představa lidí co pracují s joomlou že zakoupí šablonu a tím mají o vše vystaráno a vše bude fungovat.
Víte kolik prodejců šablon jsou programátoři na baterky, kdy po zakoupení je nutné šablony opravit od jejich chyb?

Vidím co vidím a první chyba na ráně je plugin od K2 - plgUserK2, který je neustále aktivní (i když jak říkáte je vypnutý - pak je špatně naprogramovaný - pokud je vypnutý nemá přeci hlásit chybu) a je psaný pro php nižší než php7.
Je to na výpise viz příloha.

A jestliže máte pořád aktivní plugin na synchronizaci uživatelů Joomla do K2 (jinak by mi to při přihlášení tuto chybu nehlásilo), je velmi pravděpodobné že to souvisí s přihlášením, které děláte přes frontend.

Může to být také vymazaný uživatel nebo vypnutý bývalý admin, který psal články :D

Až se vyřeší tohle, je také velká pravděpodobnost, že se objeví další chyby a konečně projeví Vaše první hlášená chyba. A je taky velká pravděpodobnost, že již strávený čas diskusemi by se finančně vyplatil převést raději na objednání práce od profesionála - to už si musíte zhodnotit sám.
Přílohy: