Přihlásit se

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 bezpečnostní aktualizace (02 dub 2024)

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

podklady pro překlad obsahu

01. úno 2019 09:38 #138759
podklady pro překlad obsahu od marvays
Návštěvník
Dobrý den.
Čeká mě překlad jednoho eshopu do maďarštiny. netuším, jak co nejpřehledněji připravit podklady překladatelce. Máte s tímto někdo zkušenosti? Vycházím z toho, že když jí pošlu pouhé exporty tabulek, tak mě s tím vyhodí, protože se v tom nebude oriantovat.
Code:
INSERT INTO `j3_virtuemart_products_hu_hu` (`virtuemart_product_id`, `product_s_desc`, `product_desc`, `product_name`, `metadesc`, `metakey`, `customtitle`, `slug`) VALUES (9, 'Nerezový pracovní stôl bez hrany, 900x600x850mm.', '<p style="text-align: justify;"><span style="font-size: 10pt;">Pracovn&yacute; nerezov&yacute; st&ocirc;l kvalitne spracovan&yacute;, veľk&aacute; v&yacute;hod

Z tohoto by asi moc chytrá nebyla :)

01. úno 2019 14:55 #138763
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel
upss...a jak se dostaly styly do tabulky ? to je jako "absolutni" vynucení stylu ?
Zichr asi bude překládat přímo v administraci.

01. úno 2019 15:32 #138764
Odpověď od marvays
Návštěvník
To je část popisku. Zrovna u tohodle chtěl majitel zvýraznit první větu jinak, než měl nastylováno v tempalte.

01. úno 2019 15:34 - 01. úno 2019 15:34 #138765
Odpověď od marvays
Návštěvník
Jinak jsem zatím zjistil, že paní překladatelka pracuje v memsource. Je to jakýsi ancábl pro překladatele. Zjistil jsem také, že téměř všechny "konkurenční" systémy mají vyvinutý plugin. snad jediná Joomla ne :(

www.memsource.com/integrations/

01. úno 2019 15:56 - 01. úno 2019 15:59 #138766
Odpověď od Petr
Začátečník
Ahoj,
pokud paní dělá v memsource tak si připrav z databáze myslím dva csv soubory.
Do jednoho vypexportuj product_s_desc
Do druhého product_desc toto očisti od těch tagů co máš (rozdělíš do sloupců pomoci konce začátku tagu)
Sobory jí pošleš, ale nech si vrátit bilingual.docx, z toho potom vykopíruješ tu tabulku zase do excelu

Uděláš si kompletní export z databáze a pomocí funkce svyhledat a nahradit to propojíš s těma datama.

A potom hodíš do tabulk products_hu_hu to csv ať se naexportuje.

02. úno 2019 13:06 #138771
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Dobrý den,

vytvářel jsem 8 eshopů do jiných jazyků (také maďarštinu) z jednoho eshopu a jen popis produktů z DB tabulky nestačí.

Celkem jde o všechny jazykové tabulky (včetně platebních metod, doprav, kategorií..) ve VM.
Které to jsou poznáte, když vytvoříte v Joomla nový jazyk obsahu a pak jdete do administrace Virtuemartu.
Napíše Vám to modře jaké tabulky v daném jazyce Virtuemart automaticky v DB vytvořil.

Pro export dat z DB můžete použít několik metod:

- CSVImproved
- Joomla Mysql manager
- Přímo export z DB

Pro import dat opět použijete se zachováním ID v dané tabulce

- CSVImproved
- Přímo import z DB
- manuální klikání v administraci

Rudolf

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum