Zdržení načtení stránky jiným webem

Radek Malík
01. dub 2016 09:03 - 01. dub 2016 09:06 #126457
Dobrý den, v poslední době pozoruji na webu, který spravuji jeho pomalé načítání. Při načítání v Mozille se mi v levém dolním rohu zobrazuje, že web www.copytechnik.cz čeká na načtení oldsgmail.com. Nikdy jsem však nic takového na svých stránkách nepoužil ani neodkazoval. Nevíte náhodou co by to mohlo být a případně jak se toho zbavit? Předem díky za Vaše rady.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Cony
01. dub 2016 09:22 #126458
V hlavičce máte skript, který se snaží z oldsgmail.com stahovat něco co se tváří jako knihovna jQuery. V dotazu ale předává informace o stránkách (adresu, META titulek a odkazující stránku) a výsledek je prázdný dokument, jQuery se tedy nenačítá.

Pokud jste si to opravdu nedával na stránky vědomě, zkuste nejprve povypínat pluginy a moduly, které nejsou z jádra Joomly, jeden z nich možná skript přidává. Pokud to zůstane, zkuste se přepnout do výchozí šablony - pokud to zmizí máte kód někde v šabloně, pokud ne, je možné že máte upravené, nebo napadené přímo soubory Joomly.

Odpověď od Radek Malík
01. dub 2016 09:55 #126459
Děkuji za radu. Zkusil jsem povypínat moduly, komponenty i pluginy, které jsem instaloval na jádro joomly, ale pořád se to objevovalo. Tak jsem provedl vymazání a obnovení ze zálohy a problém je pryč. Nicméně by mne zajímalo jakým způsobem se dá proti tomuto napadání bránit. Přeci jen, stránky mám umístěné u forpsi a přístup mám výhradně já, takže ani žádnému kolegovi nemohu dát za vinu tento problém. :)

Odpověď od Cony
01. dub 2016 11:21 #126460
Pokud jste měl web napadený (a zdá se že ano), tak jste pravděpodobně ne za včas aktualizoval na 3.4.6 nebo 3.4.7.
Druhá věc je, jak starou zálohu jste obnovil - aby jste v ní neměl už nasazené soubory, které umožní rychlý hack znovu.

Obrana proti napadení je tu probírána mockrát
1/ Aktualizovat
2/ Nepoužívat, neinstalovat co nepotřebujete
3/ Neinstalovat rozšíření stažená odjinud než přímo od autora
4/ Zabezpečit pomocí Admin Tools, RS Firewall nebo něčím podobným