Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Odpojení stránek - Not Found

05. led 2016 11:44 - 05. led 2016 11:50 #125096
Odpověď od Michal Novák
Začátečník
Děkuji za odpověď a za Váš čas.

Nahráno je určitě ve správné složce, pro jistotu jsme index.html soubory vymazali. Dostáváme to na web přes akeeba a kickstart. Co je upravený hosts ve Windows - netuším. Ale pokud to v daný moment nejde nezávisle na třech počítačích, různých prohlížečích a dvou mobilech na rozdílných operátorech ...

Současný stav je takový, že na této doméně neběží prakticky nic. Funkční weby ani čistá startovací Joomla poslední verze.
Pokud daný web penzion Strašil dám na jinou doménu, není problém.

Wedos na výzvu a prosbu o kontrolu napsal, že neshledává žádné anomálie a doporučil nám službu errorlog která zapisuje do logu všechny chyby týkající se daného webu (chyby od Apache i od PHP). Dnes navečer to bude 24 hodin, co test běží. Po tu dobu to "spadlo" několikrát a mám poznamenané časy.

Problematický web: www.penzionstrasil.cz
Stejný obsah na jiné doméně: www.regenttour.cz

Možná je to zakletý v názvu domény - penzion Strašil. Musím udělat jinou - třeba penzion Lekal :-)))
Fakt netuším, ale podle všeho to ukazuje na Wedos a totéž jim napíšu a zkusím požádat o řešení.

Děkuji a zdravím všechny

05. led 2016 17:07 #125101
Odpověď od Michal Novák
Začátečník
Tak chyby nalezené jsou tyto:
[Tue Jan 05 07:31:24 2016] [error] [client 37.221.254.247] File does not exist: /data/web/virtuals/120495/virtual/www/favicon.ico

[Mon Jan 04 19:23:55 2016] [error] [client 37.221.254.247] File does not exist: /data/web/virtuals/120495/virtual/www/images/sampledata/slide, referer:

Pomůže mi to k odhalení problému? Děkuji Vám

05. led 2016 18:20 #125109
Odpověď od Cony
Moderátor
To první je, že neexistuje soubor favicon.ico v kořenovém adresáři. To klidně ignorujte, nebo si tam nějakou ikonu nahrajte. Prohlížeče, pokud nemají specifikováno v šabloně jinak, se snaží získat v tomto umístění ikonu pro "Oblíbené".

Druhý je opět neexistující zřejmě obrázek, pravděpodobně nějaký pozůstatek v nějakém slideru šablony, stačí najít kde, odstranit nebo změnit.

Máte ale zřejmě nějaký nepořádek (resp. wedos) v DNS záznamech. Pokud si vyjíždím DNS záznamy pro domény penzionstrasil.cz někdy ukazují IP adresu 46.28.105.2 a jindy 46.28.105.148 - viz. např. zde . V tom si myslím bude celý zakopaný pes. Zdá se, že nameserver ns.wedos.eu má jiný záznam než nameserver ns.wedos.com.
Poděkovali: Michal Novák

06. led 2016 06:46 #125124
Odpověď od Michal Novák
Začátečník
Děkuji Vám velice. Teď jsem znova kontaktoval Wedos a uvidím, co mi odpoví.

Děkuji a zdravím všechny. Novák Michal

06. led 2016 17:32 #125125
Odpověď od Michal Novák
Začátečník
Tak mi odepsali z Wedosu:

Velmi se omlouváme za komplikace. Problém byl skutečně v DNS záznamech. Vše jsem nyní na DNS serveru aktualizoval a změna se projeví do 60 minut.
Napište mi prosím zda se problém vyřešil. Pokud ne, tak budeme hledat dále.

Zatím vše teprve testuji, ale snad to bude OK.
Děkuji Vám za Vaše rady a pomoc.

Powered by Fórum