Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Několik dotazů na 3.x.x.

22. úno 2015 20:37 #120369
Odpověď od Bong
Moderátor
To je jedno. Pořád platí co jsem vám napsal. Stejné (nebo podobné) řešil i Kopecek v jiném vlákně .

Upravte si buď váš CSS šablony, aby to fungovalo podle vašich představ, nebo si upravte soubor components/com_jce/editor/tiny_mce/themes/advanced/skins/default/content.css, nebo nejlépe si tento soubor upravte zkopírujte do, cituji: ... pod názvem editor.css do složky templates/vase_sablona/css a v globálním nastavení JCE změnit styl editoru na vlastní a zadat cestu k souboru...

Případně vezměte váš CSS šablony upravte jej přejmenujte na editor.css zkopírujte do složky templates/vase_sablona/css, atd...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Wolfíí

22. úno 2015 21:32 #120370
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Dobře, zkusím to, děkuji.

25. čvc 2016 16:54 - 25. čvc 2016 16:58 #127726
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Opět se ozývám kvůli mému výše uvedenému problému se zobrazením šablony v editoru. Problém se mi nepodařilo vyřešit. Nakonec jsem to dělala tak, že jsem prostě zakázala CSS v nastavení editoru a texty na stránkách upravovala "na slepo", bez zobrazení stylů písma nastavených v šabloně. Myslela jsem si celou dobu, že je háček v Joomle 3, ale nedávno jsem zjistila, že háček bude nejspíš v novější verzi Artisteeru, protože jsem se dostala k úpravě šablony na webu, kde je ještě Joomla 2.5 + Tiny editor a po nastavení nové šablony, která je právě tvořená v novější vezi Artisteeru, na mě najednou v editoru opět vykouklo obrázkové pozadí stránek (viz. příloha). Ještě v době, kdy jsem používala starší Artisteer a Joomlu 1.x.x a 2.x.x, tak jsem na pozadí v editoru měla barvu, která byla nastavená jako barva pozadí šablony. Obrázky (záhlaví, pozadí,...) nikde vidět nebyly.
Nevíte někdo, jestli se dá nějak nastavit, abych v editoru měla písmo zobrazené tak, jak je nastaveno šablonou, ale zároveň nebylo vidět to pozadí?
Přílohy:

25. čvc 2016 22:07 #127729
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
je to z administrace nebo z frontend? Pokud z frontend, pošlete odkaz na stránky

pak si v CSS šablony pro toto okno nastavte pozadí nějaké barvy a ne transparent

25. čvc 2016 22:21 #127730
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Aby jste měla při psaní textu v JCE bílé pozadí nastavte si v Globálním nastavení JCE Styl editoru na výchozí a Reset stylu editoru na ANO

25. čvc 2016 22:41 - 25. čvc 2016 22:42 #127731
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Pokud však potřebujete při psaní textu v administraci stejné písmo jako máte nastavené ve vaší šabloně, tak to můžete udělat takto: stáhněte si přiložený soubor editor.css, který si uložíte do složky css ve vaší šablone (templates/vase_sablona/css), v přiloženém souboru si na řádcích 6,12,13 nastavíte typ požadovaného písma a velikost podle nastavení vaší šablony a v Globálním nastavení JCE si Styl editoru zvolíte Vlastní css soubor a o políčko níže napíšete
templates/$template/css/editor.css


Tato příloha není pro hosty přístupná.
Prosím nejprve se přihlaste nebo registrujte.

Tento příspěvek obsahuje soubor příloh.
Pro zobrazení se přihlaste nebo zaregistrujte.

Powered by Fórum