Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Několik dotazů na 3.x.x.

30. pro 2014 14:56 #119472
Několik dotazů na 3.x.x. od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Hezký den,
asi budu zase za ťululum, ale už se prostě musím někoho zeptat s prosbou o radu. Už trochu naježeně se oťukávám s trojkovou verzí Joomly a mám k tomu několik dotazů, na které nemohu přijít, ať už hledám jak chci :angry: :(
1) jak nejlépe přeinstalovat Joomlu 2.5.x na 3.x.x (bez ztráty obsahu webu)? Nenanšla jsem update balíček (nevím jestli je vůbec k mání), tak jsem stáhla Joomlu 3.3.6. a přeinstalovala tím 2.5.28ku. Po přeinstalaci mi to zahlásilo, že přeinstalace byla úspěsná, nicméně pod tím byl odhadem padesátiřádkový výpis errorů, kterým jsem bohužel moc nerozumněla, ale zdálo se, že Joomla šlape v pohodě.
2) je možné někde stáhnout admin šablonu Bluestork, která by byla podporována trojkama?
3) Panel nástrojů u článků - marně hledám rozšíření např. u oken pro odkazy. V 1.x i 2.x tam byly ještě záložky vyskakovací okno, události a rozšířené. Rozšíření jsem používala pro nastavení odkazů jako tlačítek a pro JCE lightbox a teď mi to tam dost chybí. Celkově se mi ten panel nástrojů zdá osekanější i když mám nastaveno v TinyMCE rozšířený. Je možné to ještě nějak rozšířit, nebo tlačítka a lightbox budu muset nastavovat jinak?

Předem děkuji za odpovědi :)

30. pro 2014 15:28 #119474
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel
Návodů jak z 2.5 "udělat" 3.x je na internetu dost. Např. na Docs joomla . Krok za krokem.

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.
Poděkovali: Wolfíí

30. pro 2014 15:59 #119476
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Děkuji, kouknu na to! :)

30. pro 2014 17:08 #119478
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Tak ještě jeden dotaz: Proč mi nejde vložit obrázek? Nahraji ho mezi obrázky a když ho chci vložit do článku a kliknu na něj, tak se nic neděje a nemůžu ho tedy vložit. Otvírat složky jde v pohodě, ale označit obrázky pro vložení ne. Nefunguje mi ani když kliknu na tlačítko "Nahoru" :blink: Momentálně se jedná o Joomlu 3.2.3., která byla nainstalovaná na prázdný web.

31. pro 2014 08:54 #119481
Odpověď od Bong
Moderátor
Ta Joomla je tedy nova cista instalace? A jakym zpusobem instalujete?

Zkuste to preinstalovat. Tedy nainstalovat balicek Joomly, jako kterekoli jine rozsireni.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Wolfíí

31. pro 2014 11:25 - 31. pro 2014 11:36 #119482
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Instaluji ji stejně jako u předchozích verzí - u prázdného webu obsah balíčku natáhnu na FTP a pak projdu instalační kroky na /installation. Předtím, jak jsem zkoušela 2.5.28ku přeinstalovat na 3.3.6ku (stejný web), tak tu jsem zkusila nainstalovat přes správce rozšíření (stejně jako update balíčky) a to mi právě vylítly ty errory. Pak jsem to schválně zkusila z FTP celé smazat a místo toho jsem tam dala 3.2.3 a nefungují ta tlačítka :-( S těmi errory jsem to měla i u jiného webu, ale tam se zdá, že vše jde bez problému vč. vkládání obrázků.

Edit: Jééé, tak přeinstalace update balíčkem s 3.3.6 nabízený přímo v administraci pomohl. Bez errorů a obrázky vkládat jdou. Děkuji!!!! :woohoo:

Powered by Fórum