Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Webhosting pro joomlu

10. zář 2013 18:10 #110914
Odpověď od HonzaG
Moderátor
Ahoj, to není paranoia, ale zkušenosti. vytížení serveru je potřeba zohlednit s návštěvností. Pokud to je web pro Tebe, tak jsi v pohodě. Pokud se Ti na web podívá 30 lidí najednou, tak ta procenta naskáčou rychle.

Neber to zle - je to jen postřeh

A co se týče platby za přesun - obráceně neznám hosting, který si za to nechává platit:-)

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

10. zář 2013 20:39 - 10. zář 2013 20:42 #110916
Odpověď od hrackar
Pokročilý uživatel
Původně jsem nechtěl odepisovat, ale nakonec mi to nedá. Pokud to myslíte se svým webem nebo svého klienta vážně tak vězte, že kvalitní hosting je zcela základ pro kvalitní budování prezentace.

Zkusím Vám to vysvětlit na jednoduchém příkladu. Budete vlastnit vozidlo nějaké nejmenované značky a bude zde potřeba vyměnit brzdy a budete mít nabídku. Koupit originální brzdy nebo neznačkové či hůůůře padělané (třebas nějaké čínské brzdy) za pár korun s tím, že Vám bude někdo vysvětlovat jak jsou super, že na to není co zkazit a i přesto by jste si je dal na vozidlo?

Pokud si odpovíte, že nekoliv nemusíte číst dál a máte vyhráno. Odpovíte si ANO? Mno potom Vám snad jen dodat hodně štěstí neboť nemá smysl Vám vysvětlovat rozdíl mezi "prakticky free hostingem" a "prakticky kvalitním, leč dražším hostingem".

PS: Srovnání mezi kvalitním x levným (free) hostingem versus brzdy je naprosto stejné. Na obojím můžete z***vit spoustu věcí.

Měl by jste vědět, že udržovat výkonný a kvalitní hosting stojí spoustu peněz, dřiny, námahy a poměrně dostatek kvalifikovaných lidí od techniků po support. Nechci tím říkat, že Savana není kvalitní nebo je horší než jiné hostingy. Jen Vám říkám, že s tarifem co máte jste rozhodně neudělal výhru a kort pokud plánujete průměrnou návštěnost. Kdyby jste si dal minimum "wedos" uděláte rozhodně lépe neboť informace, které Vám jsou zde sděleny se zakládají na skutečnosti, ale třebas jste skrytý agent a ani o tom nevíte ,-) to nechť posoudí každý sám.

11. zář 2013 11:09 #110920
Odpověď od Cony
Moderátor
Osobně mám se savanou zkušenosti, ale s tarify 1000 a výše. Oproti jiným hostingům, které jsem zkoušel, musím říct že je Savana opravdu poměrně slušně svižná. Nevím zda je to ten důvod, ale používají Nginx.

Majitel Savany je opravdu znám svým negativním přístupem k Open Source a k Joomle zejména, na druhou stranu Joomla (i jiné open source) mi na Savaně běželi vždy naprosto v pořádku.

Omezení inodů opravdu existuje, na druhou stranu je naprosto zřetelně deklarované, u mnoha jiných hostingů je také, ale skryté kdesi v podmínkách (v lepším případě), nebo (v horším případě) Vám prostě hosting jednoho dne napíše, že máte souborů už moc. Jedna Joomla zabere cca 10-15 tisíc inodů, nemyslím si že by u jednotlivých tarifů savany bylo omezení až tak kritické.

Jak bylo řečeno výše, poměrně slabé možnosti jsou hlavně v oblasti emailů a nastavení DNS. To první mám obvykle řešené tak, že emaily mám na GMail, nebo outlook.com (tím si i ušetříte hromadu práce v případě stěhování domén), DNS mám pak vedené také u jiné společnosti.

Poslední výtku k nastavení Savany bych měl, že URL fopen wrapper má deaktivované přesměrování. Znamená to, krom jiného, že například jazyky v Joomle nezaktualizujete jedním kliknutím, budete muset vždy balíček stáhnout a nahrát klasicky.

Např. u zmiňovaného wedosu mi vadí jejich řešení více domén a subdomén pomocí htaccess, přijde mi to zbytečně složité a zpomalující server (i když zřejmě nepatrně).

11. zář 2013 15:37 #110932
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Wedos nema zadne omezeni na inody a nema je ani dalsi hosting Hostingsolutions, ktery jsem sem napsal. Nema je temer zadny hosting. Desitkami omezeni je znama prave pouze Savana a to hlavne proto, protoze jejich HW nebyl nic moc. Ted pry se to zlepsilo. Ani u jednoho z hostingu, ktery jsem sem napsal, nehrozi vypnuti z hlediska poctu inodu, pokud nebude mit clovek miliony souboru na uctu. Wedos omezuje pouze 5php procesu v levnejsi variante. Dokonce existuji trotlove, co maji statisice souboru v jednom adresari a takovych adresaru maji na uctu vic a Wedos je jeste nevypnul. Viz diskuze a stiznosti techto dementu na Webtrhu. A Wedosu nejde o inody, ale o to, ze statisice souboru v jednom adresari zpomaluji diskove operace.

Mne u Wedosu nevadi reseni s vice domenama, protoze Wedos nenabizi multihosting, tudiz ho tam nehledam a pro tuto potrebu mam Hostingsolutions, coz je asi nejlepsi hosting z hlediska podpory, jaky jsem potkal. Wedos jasne rika, ze umozni sluzbu podobnou multihostingu, ale za pomoci aliasu. A jestli tohle zpomaluje Wedos, tak Wedos bude porad rychlejsi, nez Savana:). Tim tady nechci prosazovat Wedos, ale mluvi se tady o nem. Urcite budou i jiny, kvalitni hostingy. Wedos ale chysta nove sluzby a myslim, ze trhem zamava jeste vic, nez to zatim udelal.

11. zář 2013 16:26 #110933
Odpověď od Cony
Moderátor
Nehodlám tady vyvolávat flame, ani do něj přispívat. Sepsal jsem své zkušenosti se Savanou (jak plusy tak mínusy), a nehodlám zde prosazovat ani Savanu, ani Wedos ani nic jiného (nemám jediný důvod). Chcete-li se o tom hádat, hádejte se na webtrhu, tam je opravdu diskusí tohoto charakteru víc než dost.

Powered by Fórum