Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

RocketTheme - sleva

28. kvě 2018 21:28 - 28. kvě 2018 21:30 #136057
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Odpovim ti do textu.

Teď narychlo vydali asi 2 šablony u JoomlArt (další se chystá). Ještě před nedávnem jsem měl ten pocit, že ani jeden s tím vydáváním moc nespěchá... Ale to neřeším. Už prostě není takový "boom" jako byl před 7 lety.

Jo, pocit je nejakej a skutek utek. Jak vidis u RT. Joomlart ma 4 a RT 1 a to je sakra rozdil. Jasne, vsichni to maji jiny, nez to bylo, ale platit plnou cenu a dostat 1 template za pul roku, s tim se muzou jit zahrabat.


U JoomlArt poslední dobou hodně nakupovali. Co od toho čekat, nevím...

(Taky nevim. Obecne se zda, ze jde Joomla od 10 k 5, ale to je muj pocit. Pocit z toho, ze napriklad na RT foru pisou lidi z RT, ze neprodavaji, proto taky skoro vsichni opustilil model 12 template/rok)

Gantry je hodně složitý. Začínám se do něho pomalu dostávat. S tím souhlasím. Na druhou stranu, já chci maximální připůsobení a možnosti nastavení u všeho. A to mi vyhovuje. S tvým názorem se shodnu.
Problém je ho vůbec přeložit. Pracuji na tom, ale je to tak až moc technický...že to bude trvat dlouho. Navíc to chci mít kvalitně. Takže postupně upravuji.

Gantry je hruza hruz (ale az 5, do 4 to bylo v pohode), zase z pohledu cloveka, co zkusil neco jiny a co udelal par webu lidem, kteri umi min, nez ja (a to toho moc neumim). Nicmene lidi u RT umi programovat, jsou to koderi, profici, to jsem za ty roky poznal, zadni patlalove jako Joomshaper, Themexpert apod. (ti ale maji jiny vyhody). Zajdi si na RT forum, tak je par lidi, co ti to behem par minut vysvetli tak, ze ti to prijde jednoduchy, ale ja to stene za tyden nevim, rotoze to nepouzaivam opakovane. Oni fakt dobre rozumi tomu, co delaji. Zkus si jejich GRav, je to CMS bez databaze.


Koupil jsem si InspireTheme, který staví na Gantry a jsem spokojen. Ty možnosti jsou tam mnohokrát větší. To se u RocketTheme říci (aspoň u základní šablony) nedá. Těch particles a atomů co tam je... Navíc kupu ke stažení. To se mi líbí.

S těmi "částicemi (particles)" a "atomy (atoms)" jsou u RocketTheme jak dementi. To je fakt. Nemají to promyšlené a jak píšeš, particles se podle šablony liší, což je hovadina.

Na tohle si stezuji lidi na foru RT uz par let a nezmenilo se nic. Inspiretheme je vykradlo dokonale. Jo, Inspiretheme je jiny, mnohem lepsi. Je strasny videt, jak kovar neni schopen svoje myslenky dotahnout do konce a dava to zdarma. A kovaricci z nej profituji ap ordavaji jeho dilo lepsi... Ale je to jejich chyba. Uvazuju, ze RT opustim a prejdu tam, ale RT ma prece jen hezci sablony, coz u me zatim prevazuje


Testoval jsem JoomShaper Helix Ultimate, potom YOOtheme Pro. Všechno je to klikací, rychlý. Jen mi tam chybí možnosti. A hodně, hodně mi vadí, že šablony a to všechny vypadají mezi sebou jako přes kopírák. To teda i u RocketTheme.

Nepotrebuju moc moznosti a lidi, kterym jsem par webu delal, uz vubec ne. Nemam zajem lezet X dni v dokumentaci, abych po tydnu samostudia a dotazovani se na foru zmenil neco, co u Joomshaperu nebo u Themexpertu zmenim za 2 sekundy. Tim spis, kdyz je to vec, kterou zase rok nebudu potrebovat a mezitim ji zapomenu a na RT foru zas budu poslouchat, ze je to jednoduchy atd. atd.



Máš ještě nějaký tipy, pro mě :)?

Nevim, tezko rict. Ja zkousel Shape 5 (docela dobry, ale drahy), Hotjoomlatemplates (levny, velice rychly sablony). ZKus si Joomlead. Jedou na Gantry a nabizi sablony zdarma. Pouzivam jeste builder od Joomlartu. Je fakt super. Web z toho mas za 5 minut. Nejde ale zas tak moc upravit. Ja to sice nechci, ale u nich je to malo upravitelny i pro me. Takze u Hotjoomla mne uteklo dozivotni predplatny, nez jsem se rozhoupal, bylo pryc, Stihl jsem je u Joomlaxtc. A do budoucna uvazuju jen o Pagebuilderech a pripadne o Inspiretheme nebo Joomlartu.


Dlouho jsem přemýšlel co vyzkoušet, nakonec jsem zvolil InspireTheme. Já mám Joomlu jen jako koníček, nic víc, nic míň. Nikdy mě neživila a ani nebude. Jsem jen nadšenec... Baví mě IT, ještě zatím :). A díky Joomla! jsem si rozšířil obzory.

Ja ji nemam jako konicek, i kdyz me to asi docela bavi. Bavi me zkouset a v necem se vrtat. Ale ne psat kod a hledat ty nesmysly. Ja se Joomlu musel naucit, protoze si nemuzeme dovolit, jako neziskovka, za weby platit. Takze proto s ni delam. Weby za penize taky nedelam.

Poděkovali: Bart

28. kvě 2018 21:59 - 28. kvě 2018 22:45 #136058
Odpověď od Bart
Moderátor
Díky za obsáhlou odpověď.

Nedokáži posoudit, zda je vykradli. Používají jejich framework Gantry. Ten je dostupný zdarma... pro všechny. Takže v tom opravdu nevidím problém. Je fakt, že se nemusí starat o vývoj.

Radku, máš pravdu, že to dá hodně práce se s tím seznámit. Je to na dlouho. Ale udělám k tomu překlad, a bude to pro mě lepší. Možná i návody...

Jinak osobní zkušenost. Podpora InspireTheme dobrá. Dokonce mi Ivo natočil i video :D. Chěl jsem něco vypnout a nevěděl jak, protože to tak dobře ještě neznám. Už jsem měl 2 dotazy. Jeden na překlad druhý na vypnutí možnosti. Vždy odpověděl během chvilky.

Mně se šablony líbí, i když působí usedlejším dojmem, ale to právě oceňuji (takový korporátní design).

Gantry je hruza hruz (ale az 5, do 4 to bylo v pohode), zase z pohledu cloveka, co zkusil neco jiny a co udelal par webu lidem, kteri umi min, nez ja (a to toho moc neumim). Nicmene lidi u RT umi programovat, jsou to koderi, profici, to jsem za ty roky poznal, zadni patlalove jako Joomshaper, Themexpert apod. (ti ale maji jiny vyhody). Zajdi si na RT forum, tak je par lidi, co ti to behem par minut vysvetli tak, ze ti to prijde jednoduchy, ale ja to stene za tyden nevim, rotoze to nepouzaivam opakovane. Oni fakt dobre rozumi tomu, co delaji. Zkus si jejich GRav, je to CMS bez databaze.


A taktéž souhlasím s dalším Tvým názorem. Když jsem psal, že je to až moc technické (Gantry)... tak to má i důvod. Oni používají opravdu to "nejlepší" a "nejnovější" z technologií. Vzdálenosti a velikosti v REM, SCSS, YAML, TWIG a kupu dalšího. Ani české články na to pořádně neexistují :D. Jak píšeš, žádní patlalové, ale profíci :).

Grav jsem už zkoušel několikrát. Znám tento systém. Myslím si, že se zaměřují především na Grav a Gantry a pak nemají čas dělat něco dalšího...(domněnka).

Powered by Fórum