Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phoca Gallery - nastavení zobrazení kategorie

03. led 2021 13:17 #143470
Odpověď od Mirek
Začátečník
V příloze je screen toho nastavení jak píšete. Obrázky používám pouze interní (ze složky). S těmi kategoriemi je to jak píšete. Asi udělám 2 položky (aktuální ročník a potom nějakou historii). Opravdu toho klikání je moc. Ale to mi nějak neřeší ten vzhled toho počátečního zobrazení. Zkusím si pohrát s těmi kategoriemi a uvidím jestli to bude mít nějaký efekt.
Přílohy:

03. led 2021 13:23 #143471
Odpověď od Bong
Moderátor
Možnosti Phoca Gallery - záložka Náhledy - Vytváření dalších náhledů: Vše

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Mirek

03. led 2021 13:38 - 03. led 2021 13:52 #143472
Odpověď od Mirek
Začátečník
Už jsem zkoušel. Nyní nastaveno na vše a po promazání cache pořád stejné. :-(. Nemůžu ani najít to nastavení zobrazení popisu kategorie (na demu phoca je taková malá ikonka složky)

2) tak jsem předělal pouze na 2 kategorie v každé pouze 5 fotek, vytvořil nové náhledy ale vzhled se nijak nezměnil... nevím jestli nebude lepší se obrátit na tvůrce komponenty s prosbou o nastavení nebo radu. Ale kde ho tady na fóru sehnat...

03. led 2021 14:21 #143473
Odpověď od H13
Admin

Mirek napsal: Ale kde ho tady na fóru sehnat...


Tuším, že se vyvolává nějak podobně jako pan Duha z večerníčku. :-)

Každopádně, řekl bych, že problém by mohl být v tom, že na jedný straně se snažíš zobrazit mozaikový efekt, na druhý straně ale nastavuješ, aby se "categories view" zobrazilo v zastaralém (legacy) zobrazení.

Tedy, nejdřív bych zkusil "Možnosti zobrazení kategorií - nastavení Legacy" povypínat (dát do výchozího nastavení).

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Bong, Mirek

03. led 2021 15:01 - 03. led 2021 15:32 #143474
Odpověď od Mirek
Začátečník
Děkuji pane Duha za reakci. Zkusil jsem jak píšete a ejhle Mozaika je na světě.. ale jak dosáhnout změny počtu zobrazených sloupců vedle sebe (v tom nastavení Legacy mám uvedeno 2 sloupce šířka "50%" a stejná šířka "NE") a taky popisek s ikonkou složky jak máte v demu u vás..?
Každopádně děkuji za posun o kousek dál.

1)tak ikonka se povedla (zakázal jsem použití ikony Bootstrap3) ale to je vše :(

Dalo by se s vámi domluvit na nastavení? Příspěvku se nebráním. Mám totiž obavy že nad tím strávím mládí a za týden nepoužívání mi to vypadne z makovice.
ad2 je nějaká možnost zálohy nastavení?

03. led 2021 19:09 #143477
Odpověď od Mirek
Začátečník
1) za boha se mi nedaří vycentrovat ten seznam kategorií. Už nevím co změnit. Když kliknu na kategorie tak seznam fotek se mi vycentruje ale ty kategorie pořád nic. Myslel jsem že to může mít na svědomí šablona ale zkoušel jsem i v základních šablonách joomly a ani tam se seznam kategorí nechce centrovat na střed vždy se to zarovná k levému okraji. :(
2) taky stále hledám kde nastavit šířku okraje nebo rámečku kolem obrázků v zobrazení kategorí a to samé v seznamu fotek. Už jsem hledal i pomocí pluginu v nastavení ale nedaří se. Možná neumím hledat správný název nastavení :(

Tak kdyby někdo věděl.

Powered by Fórum