Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

navedení na jazykový syntax místo pevné věty?

08. zář 2020 11:35 #142899
Odpověď od Ipanema
Začátečník
Šel jsem na to kódem od vás a moc za něho děkuji. I za váš čas. Nyní je to už OK.
Pouze je to tam nyní 6x - u každého měsíce. Asi tomu musím nastavit někde @media (max-width: 767px), aby to bylo viditelné jen na mobilu. Tak jak to mají v demu.

Pomohl byste mi i s tím? Neumím kódovat, přiznám to bez nucení. (Jestli ne, chápu. Prostě to jen vypadá jinak a na PC to tam je zbytečně.)

Má to ještě jednu chybu. Pokusím se ji popsat obšírněji, abyste mě zase nesepsul. Nemyslím to zle....

Nahrál jsem tam přepínač jazyků. Dolů na stránku, pod kalendář/pokoj.
On se ten přehled 6ti měsíců (availability-calendar) stejně nepřepíná jazykově. Jak 1x-2x přehodím na stránce jazyk, tak pak už další změna jazyka na stránce probíhá, ale mimo tento přehled měsíců v půl roce.

Zkusil jsem v .htaccess nastavit:
Code:
<IfModule mod_expires.c> ExpiresActive On ExpiresByType image/gif "access plus 3 weeks" ExpiresByType image/jpeg "access plus 3 weeks" ExpiresByType image/jpg "access plus 3 weeks" ExpiresByType image/png "access plus 3 weeks" ExpiresByType image/bmp "access plus 3 weeks" ExpiresByType image/x-icon "access plus 3 weeks" ExpiresByType application/zip "access plus 3 weeks" ExpiresByType application/x-tar "access plus 3 weeks" ExpiresByType application/msword "modification plus 3 weeks" ExpiresByType application/pdf "modification plus 3 weeks" ExpiresByType application/j-avascript "access plus 48 hours" ExpiresByType application/x-javascript "access plus 48 hours" ExpiresDefault "access plus 48 hours" </IfModule>
nebo to odstranit celé + vypnout Cache plugin. Ničemu to nepomohlo.
Nastavení v Systém-Globální nastavení- Systém jsem neměnil.

Asi blbá otázka, ale proč toto nepřepíná jazyk. mutace stejně jako ostatní texty na webu v článcích a jiných oddílech od Solidresu?

08. zář 2020 19:34 #142900
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Asi tomu musím nastavit někde @media (max-width: 767px), aby to bylo viditelné jen na mobilu. Tak jak to mají v demu.


Správně, použijte demo a pomocí funkce Inspect element v prohlížeči můžete najít i jaký kód je třeba na zmíněnou větu nastavit.

Pomohl byste mi i s tím?


Už jsem si nainstaloval na firemní hosting originální instalaci placené šablony včetně aplikace solidres a našel kde je třeba upravit kód. Dvě hodiny odpočinku na cizím webu pro tento měsíc stačí :)
A osobně jsem spíše přítelem lidi naučit, jak ty věci dělat než jim napsat řešení, to nikomu nepomůže...

Asi blbá otázka, ale proč toto nepřepíná jazyk. mutace stejně jako ostatní texty na webu v článcích a jiných oddílech od Solidresu?


To je otázka na solidres, i když asi myslím vím proč to tak je - změny jsou v ajaxovém volání JS, který generuje kalendář pomocí náhrad tagů = zde není moc prostor na multilanguage, pokud se naprogramovaná metoda nezmění.

Jednoduché řešení - zakupte solidres oficiálně a tím pádem je možné si dohodnout support s výrobcem.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

08. zář 2020 19:55 - 08. zář 2020 20:07 #142901
Odpověď od Ipanema
Začátečník
Solidres mám koupený. Balíček za 129$. S podporou jsem si psal asi 10. Pomohli 5x. Ostatní věci a to včetně toho jazyku, se kterým jsem zde začal, mi napsali, že nekódují a nejsou tady od kódování. Vč. i jiných věci, co s tím jejich balíkem souvisí. Tak asi takovou mám podporu od nich. Nejsem takový, že jen sedím na zadku a čekám na práci druhých. Těžko se to tady ale ze židle vysvětluje. Zkusil jsem to sám, kdybych na to měl, nepíšu zde.

Cením si vašeho času. Jste jediný princ v poli, co měl chuť ten čas ztratit. Jestli vám to mám nějak vykompenzovat, napište mi do SZ.

08. zář 2020 20:25 #142902
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Jo to znám a plně s Vámi soucítím...

I když si platím ročně asi 50 000 za různé licence, nakonec mi nezbude než si objednat vlastního programátora. A týká se to i nejmenovaného českého výrobce rozšíření pro Joomla a VirtueMart, kterému ročně platím nemálo peněz za mnoho licencí. (teď nemyslím nás, i když i u nás musím toho programátora zaplatit :)

Kódování css stylu opravdu není záležitost výrobce solidres, ale multilanguage by mohl být, i když tuto úpravu asi přidali do šablony programátoři z Gawick, nyní tedy Joomlart - zkuste je.

Ale osobně si myslím že to dopadne stejně jako říkáme my - děkujeme za info a přidáme na seznam features do budoucna (tím je myšleno že to taky nikdy nemusí být, protože priority výrobce nemusí být stejně s každým klientem).

Prostě open source není programování na míru, které děláte, protože to někdo zaplatí.

Já se přiznám že do toho css se mi nechce, protože nejsem kodér (nejsem ani programátor) a navíc gawick šablony používají systém pro desktop a mobil jiný než znám z frameworku T3 od Joomlart, takže nevím kam ten správný kód umístit a strávil bych nad tím další 2 hodiny.

Mým cílem si bylo ověřit že můj původní předpoklad byl správný a kalendáře se generují z JS, tzn. bude velmi těžké tuto funkcionalitu naprogramovat aby používala jazykové konstanty Joomla.

Jinak ten kód by měl vypadat nějak takto, ale kam ho správně dát nevím:
Code:
@media (max-width: 767px) { .scroll-mobile-text { display: none; } }

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

08. zář 2020 20:33 #142903
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Oprava:
Code:
@media (min-width: 767px) { .scroll-mobile-text { display: none; } }

Umístěte do souboru: templates/gk_paradise/less/com_solidres.less a nastavte recompille less files v šabloně.

mě to už funguje

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

09. zář 2020 17:14 - 09. zář 2020 17:18 #142915
Odpověď od Ipanema
Začátečník
No to jsem udělal a už to jede. I když to chtělo vrátit některé css nazpět a přemazalo mi to jiné úpravy v template.css.
Ale jede to. Moc děkuji. Opravdu a ze srdce.

Přemýšlím, že web používá Bootstrap 2 takže bych tam dal jen do vašeho kódu....
Code:
<label class="scroll-mobile-text hidden-tablet hidden-desktop">

(No a jinak teď jsem si ještě vzpomněl, jak jste to napsal o těch jazycích, že mají v čisté instalaci chybu na řádku 168 v překladu. A pak že na jeden dotaz proč nejsou přeložené některé Syntaxy ani v CZ (což jim nezazlívám), ale ani některé v ENG, tak jsem dostal odpověď, že když jim to přeložím, že to po mně zkontrolují a na další objednávku mi dají 40% slevu. Tak asi takovou mám podporu. Ale to už fakt pod čarou.)

Přeji fajn den.

Powered by Fórum