Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

navedení na jazykový syntax místo pevné věty?

06. zář 2020 19:08 #142893
Mám a webu tabulku kalendáře. Pokud se na web kouknu na výšku na mobilu, tak vidím kalendář jen do pátku. Pro zobrazení víkendu musím posunout do boku. To mi nevadí. Nad kalendářem je napsané: "Scroll horizontally to view the whole table". A to si mi nerozumí s multijazyčným webem. Diakritiku tam neumím dostat, i kdybych tam k ENG napsal i CZ větu.....

Zdroj vede: /templates/sablona/css/mobile.css , kde je:
Code:
#Mainbody table:before { content: "Scroll horizontally to view the whole table"; height: 14px; width: 100%; display: block; font-size: 10px; margin-top: -30px; margin-bottom: 10px; font-family: Arial, sans-serif; }

Pomůžete mi prosím jak to zde změnit, abych tam navedl cestu na jazykový syntax?

Ten bych si pak napsal na nové řádky do /language/cs-CZ/cs-CZ.lib_joomla.ini a /language/en-GB/en-GB.lib_joomla.ini nebo do stejných souborů s názvem šablony. Popř. do Přepsání jazyka v administraci.

Hlavně tím docílím toho, že v ENG mutaci bude anglická věta a v CZ zobrazení webu bude zobrazena pouze česká věta.

Děkuji.

06. zář 2020 20:12 #142894
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Pokud už tady o něco prosíte, bylo by vhodné napsat kde a na jaké URL tabulku máte.

Například již jen proto, aby bylo možné zjistit jestli Vám tuto větu generuje javascript programu, který generuje tabulku nebo jde o větu natvrdo jen v php kódu nebo jak uvádíte (nemohu tomu uvěřit, že by tohle opravdu někdo spáchal) - tu hrůza pomocí CSS.
Také například pro to , zda je to výstup nějaké komponenty nebo je to jen tabulka ve článku / modulu - to pak lépe určí, kam se by se měla správně umístit jazyková proměnná.
I kdyby pro to nebyl důvod, je to vhodné s ohledem na ty, co se chtějí VASEMU problému věnovat.

Do té doby je možné poradit, aby jste editoval zdroj, text vytvořil pomocí jazykové proměnné v php a jazykovou proměnnou umístil například do override.

Ale nemusí to být správně, bohužel neposkytujete dostatek informací.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

07. zář 2020 09:55 #142895
Odpověď od Ipanema
Začátečník
Pardón, je pravda, že bych mohl.
Web: ipanema.5e.cz/colonial-superior/reservat...et/paradise-8#srt_15 a uvidíte to při nastavení malé šířky v kalendáři. (věta ze včerejška)

Pokud mám ještě něco doplnit, napište mi.

07. zář 2020 23:19 #142896
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Tak já Vám upravím zadání:

- Mám web na rezervaci hotelových pokojů - web najdete zde
- Šablona webu je od Joomlart respektive GK - gk_paradise, je založena na T3 frameworku - demo zde
- Pro rezervaci používám aplikaci solidres - com_solidres
- Na detailu pokoje, kde je rezervační formulář, mám kalendáře pro výběr data rezervace - jde o formulář
- Bohužel výstup kalendářů na mobilu není správně responsivní (není správně nastylovaný od výrobce šablony). Na mobilu se tedy kalendáře musí horizontálně scrolovat. Aby zákazník pochopil, že je nutné scrolovat na mobilu, přidal výrobce šablony natvrdo pomocí css vysvětlivku nad každým kalendářem přímo v css (jako obsah elementu) - Scroll horizontally to view the whole table.
- bohužel tato vysvětlivka není multilanguage a nyní bych potřeboval tuto úpravu nahradit a přidat tuto větu nad každý kalendář pomocí joomla language konstanty.

Bohužel nevím kdo a jak generuje výstup kalendářů, takže nevím kam mám vložit tuto jazykovou konstantu.
Poradí mi prosím někdo?

Ukázková URL s kalendářem: najdete zde
Originální demo: najdete zde

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Přílohy:

07. zář 2020 23:21 - 07. zář 2020 23:22 #142897
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Moje odpověď může být dvojí:

- buď Vám vysvětlím jak se naučit hledat jaký soubor máte upravit - není to nic složitého, hlavně když si před tím nastudujete co to je Joomla a MVC
- nebo Vám napíšu jen odkaz na soubor, který by jste měl editovat

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

08. zář 2020 00:36 - 08. zář 2020 00:36 #142898
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Pomůžete mi prosím jak to zde změnit, abych tam navedl cestu na jazykový syntax?


Upravujete core soubor aplikace solidres:
components/com_solidres/controllers/reservationasset.php

Funkci getAvailabilityCalendar

a v ní si upravíte výstup kde před tabulku přidáte svůj vlastní html kód.

Například třeba takto:
Code:
$html .= '<div class="' . SR_UI_GRID_COL_4 . '"><label class="scroll-mobile-text">' . JText::_('SR_AVAILABILITY_CALENDAR_SCROLL') . '</label>' . $calendar->generate($year, $month) . '</div>';

Výsledek můžete vidět zde:
paradise.easy.minion.cz/index.php?option...=8&Itemid=118#srt_15

No a zbytek už pomocí CSS doladíte

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum