Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phoca Cart - verze 3.5.2 vydána

19. kvě 2020 15:11 #142432
Ahoj,

byla vydána nová verze Phoca Cart - verze 3.5.2
www.phoca.cz/news/1082-phoca-cart-version-3-5-2-released

Hlavní novou vlastností ve verzi 3.5.2 je možnost vytvoření tištěného katalogu:



viz:
www.phoca.cz/documents/116-phoca-cart-co...1081-printed-catalog

Jako vždy, za zpětnou vazbu budu rád.

Díky.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Linelabcz, Bong, zpetr, Martin70

20. kvě 2020 19:33 #142442
Odpověď od Bong
Moderátor
Něco bych měl :-) myslím, že je málo zdůrazněno, že se jedná o šikovnou funkci v administraci shopu, kde si katalog(y) podle potřeby vytvoříte a následně hotové využijete... Nevím proč jsem si vsugeroval, že tlačítko najdu v kategoriích na front stránkách a marně se ho tam půl hodiny snažil rozběhat.

A nebyl by i nějaký příklad třeba CSS na vložení? Třeba jej dát do dokumentace? Po aktualizaci Phoca Cart a povolení tištěného katalogu jsou výstupy (HTML i PDF) prostě ošklivé. A uživatel (neznalý a líný, tedy já) je po nalákání na hezký screen poněkud zklamán.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

22. kvě 2020 17:00 - 22. kvě 2020 17:02 #142451
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

- backend - napíšu do dokumentace

- styly - příklad je zde: www.phoca.cz/documents/116-phoca-cart-co...1081-printed-catalog

- možná ještě odpověď pro otázku mezi řádky - ta funkce se povoluje, protože je prostě náročná na výkon a ne všichní chtějí, aby kdokoliv v administraci tvořil náročné dokumenty. Je v sekci kategorií, protože vytvoření PDF je opravdu náročné a mnohdy prostě nezbude nic jiného, než tvořit katalogy po kategoriích, protože vytvořit katalog se všemi produkty by server zvládnout nemusel - já sice při testování na localhostu udělal do 30 sekund přes 700 stránek PDF, ale je to dobře nastavenej localhost.

- a znovu styly - ty jsou navíc velmi omezené, protože jak víme, PDF není HTML. Statický dokument PDF nezvládá většinu CSS pravidel jako dynamické HTML (např. nezvládne zarovnávat dolů a nahoru v tabulkách, nezvládá samozřejmě floaty, některý marginy a paddingy, atd.

Pokud se člověk podívá na to demo CSS, pak vidí, že se jedno vyloženě o jednoduché atributy, navíc line-height nahrazuje margin a padding.

A další problém, styly nejsou v defaultu, protože prostě parametr. Kdo zná jak fungují výchozí hodnoty, ví, že nelze vložit text/CSS kód/nebo jinou hodnotu jako výchozí hodnotu do parametru, protože pokud by někdo ten styl smazal a chtěl mít prázdný styl, pak systém to chápe tak, že pokud je prázdné pole, má nastavit defaultní hodnotu a to by byl právě ten defaultní styl. Tím by člověk přišel o možnost prázdné hodnoty ve formuláři pro CSS (to by pro znelého člověka vůbec nebyl problém, pro standardní uživatele ano).

Výchozí HTML je v tabulkách, protože PDF prostě nedokáže floatovat.

Tedy ano,

- pokud si někdo nenastaví styl - vypadá to blbě - na druhou stranu nelze nastavit defaultní styl
- PDF výstup je upřednostněn před HTML - protože zde je hlavně o PDF
- info o tom, že je to administrační funkce doplním.

Díky za podněty.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

10. čvn 2020 04:12 #142585
Odpověď od David
Začátečník
Ahoj,
mám dotaz.
Podporuje Phoca Cart "vícerozměrné" produkty - řekněme antivirový program, jehož cena se liší podle počtu let, na který si koupíme předplatné (atribut 1), a počtu zařízení, na něž může být nainstalován (atribut 2)?
Tj. máme jeden produkt, na jehož kartě si můžeme vybírat hodnoty výše uvedených atributů, a podle aktuální volby se příslušně mění cena. Má-li např. atribut 1 dvě možné hodnoty a atribut 2 tři, dostáváme matici 2x3=6 cen.

10. čvn 2020 11:12 #142586
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

pokud každá kombinace nebude mít vlastní cenu, pak ano.

Příklad:
Základní produkt: 100

Atribut 1 volba A: + 20
Atribut 1 volba B: + 30

Atribut 2 volba C: + 40
Atribut 2 volba D: + 50

Pokud zákazník vybere základní produkt a v atributu 1 vybere volbu A, v atributu 2 volbu C, pak je cena: 160

Tedy cena se nestanovuje za kombinaci: Produkt + Atribut 1 + Volba A + Atribut 2 + Volba C, ale skládá se postupně podle cen jednotlivých atributů.

Rozdílné je to pak na skladě, tam se dá stanovit stav skladu i za kombinace:


Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

10. čvn 2020 18:48 - 10. čvn 2020 18:49 #142589
Odpověď od David
Začátečník
Díky za odpověď - šlo mi vskutku o unikátní cenu u každé kombinace. V mnou načrtnutém příkladu nelze pracovat s tím, že atributy jednoduše (+/- něco) modifikují cenu.

Hodně e-shopů tohle nepodporuje, některé ano (Virtuemart, JoomShopping, na WordPressu WooCommerce). Virtuemart mě ovšem zklamal svým příšerně neintuitivním (aspoň pro mě) způsobem, kterým tohle řeší.

Powered by Fórum