Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Fotogalerie 2019?

16. lis 2019 10:14 #141098
Fotogalerie 2019? od marvays
Návštěvník
Čest práci.
Po několika letech musím na web nahodit nějakou fotogalerii. Jak to dnes vypadá? Správce stránek chce něco jednoduchého "něco jako na facebooku" říkal. Hodně jsem používal phoca galerii, ale tam to právě v této části hodně pokulhávalo. Je něco zajímavého v nabídce. Pokud máte nějaký dobrý tip, budu moc rád.

Ideálně opravdu něco jako to funguje na facebooku . . . čili v nějaké předpřipravené sekci si vytvoří složku, kde ve stejném kroku nastaví název, krátký popisek, přetáhne fotky a uloží. Galerie založí, natáhne, ideálně zmenší velikost a zkomprimuje a uloží. :)

16. lis 2019 14:36 - 16. lis 2019 14:38 #141099
Odpověď od klucon
Pokročilý uživatel
Ahoj,
nvm, ale mně Phoca Gallery přijde jak pro děti (strašně jednoduchá, nic složitého). Teď jsem nahrával známé video a ze vším všudy to nezabralo déle jak 2 min.

To video mám zde: www.raksice.cz/mirka.mp4

Dokonce po tom videu uznala, že je to rychlejší jak na FB. (předtím jsem ji udělal písemný návod jak pro malé dítě a stejně to dělala po svém a po jedné fotce a řekla, že to už nikdy nechce vidět.. Po tom videu změnila názor).

16. lis 2019 20:09 #141100
Odpověď od marvays
Návštěvník

klucon napsal: Ahoj,
nvm, ale mně Phoca Gallery přijde jak pro děti (strašně jednoduchá, nic složitého). Teď jsem nahrával známé video a ze vším všudy to nezabralo déle jak 2 min.


A to je přesně to, o čem mluvím. Nám to problém nedělá, ale to co jeden admin zvládne za dvě minut, tak druhý nemusí být schopen ani dokončit. Nechci nějak špinit dobré jméno Phoca, ale opravdu to není rychlejší než nahrávání fotek na FB. Nezapomeň, že bezkušený správce webu tam nahrává fotky například jednou za měsíc. A z mé zkušenosti to po 14 dnech už zapomněl.

Spočítal jsem, že na videu si musel 11x kliknout (od založení po finální uložení). Já potřebuji najít něco na dva kliky :P

16. lis 2019 20:12 #141101
Odpověď od marben
Uživatel
Já používám Ignite Gallery a Showtime Image Gallery, případně ještě Droppics. Všechny jsou sice placené, ale mám na klientech vyzkoušeno, že se jim s nimi pracuje lépe než s Phoca Gallery. Bohužel úplný ideál jsem však dosud nenašel, asi by to byla nějaká kombinace funkcí a možností těch zmiňovaných třech :-)

16. lis 2019 20:40 - 16. lis 2019 21:13 #141103
Odpověď od H13
Admin

marvays napsal: Spočítal jsem, že na videu si musel 11x kliknout (od založení po finální uložení). Já potřebuji najít něco na dva kliky


Přesně na dva kliky to dělám v Phoca Gallery - nahraju složku s obrázky na server, označím ji a kliknu na "Save". Složka se mi automaticky převede na kategorii, obrázky v ní se automaticky uloží a vytvoří se z nich náhledy. Nic víc nedělám :-)

Nebudu tvrdit, že dokážu nahrát fotky na server pohodlněji než na Facebooku, každopádně to udělám rychleji.

Lidi, kteří pracují jinak, musí prostě udělat pár kliků navíc - vytvořit si kategorii/složku (album) a do té složky nahrát obrázky, pak teprve mohou přidat fotky do alba.

Phoca Gallery má oddělené nahrávání obrázků a vytváření náhledů v administraci, což vypadá při správě složitěji, než prostě chycení obrázku a přetáhnutí do systému - s tím, že se obrázek jak nahraje, tak rovnou uloží (něco podobného jako to funguje ve frontendu v Phoca Gallery).

Osobně jsem to chtěl už dávno takto zjednodušit, jenže toto zjednodušení by:

a) pracovalo jinak než celá Joomla! (zadání údajů, kliknutí na "Save" button a uložení by neexistovalo), což může být pro hodně lidí problém
b) nebyl by tam prostor pro zadání ostatních údajů (chytneš obrázek, přetáhneš, uloží se, vytvoří náhledy, ale co další údaje, co těch dalších 28 údajů, které je možno k fotce přiřadit).

Atd. atd. - prostě nikdy nic nebude ideální, zvláště v případě, kdy to používá desetitisíce lidí, a každý z nich má jiné nároky, postupy, atd. :-(

Nezapomeň, že bezkušený správce webu tam nahrává fotky například jednou za měsíc. A z mé zkušenosti to po 14 dnech už zapomněl.

Ano, to je bohužel pravda, ale bohužel toto platí pro vše, stejně tak to platí pro články a ostatní (o věcech jako je vytvoření menu odkazu vůbec nemá smysl mluvit). :-(

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

16. lis 2019 21:15 #141104
Odpověď od klucon
Pokročilý uživatel

marvays napsal:

klucon napsal: Ahoj,
nvm, ale mně Phoca Gallery přijde jak pro děti (strašně jednoduchá, nic složitého). Teď jsem nahrával známé video a ze vším všudy to nezabralo déle jak 2 min.


A to je přesně to, o čem mluvím. Nám to problém nedělá, ale to co jeden admin zvládne za dvě minut, tak druhý nemusí být schopen ani dokončit. Nechci nějak špinit dobré jméno Phoca, ale opravdu to není rychlejší než nahrávání fotek na FB. Nezapomeň, že bezkušený správce webu tam nahrává fotky například jednou za měsíc. A z mé zkušenosti to po 14 dnech už zapomněl.

Spočítal jsem, že na videu si musel 11x kliknout (od založení po finální uložení). Já potřebuji najít něco na dva kliky :P


Ano, kliknul jsem 11x, ale jak psal H13 nad tímto příspěvkem (100 lidí, 100 chutí). Ona taky nahrává fotky jednou za měsíc až dva.. Proto jsem ji udělal ten videonávod, který si stáhla, má ho u sebe a když to zapomnene, tak si to jen prohlédne a zase si vzpomene. Časem už to nebude potřebovat vůbec.

Zkoušel jsem mnoho fotogalerii, ale nejvíce mi sedla právě Phoca Gallery.

Powered by Fórum