Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Phoca Gallery verze 4.3.16 vydána

05. dub 2019 17:44 #139751
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Mohu se na to podívat trochu z business pohledu?

Jak mi přinese nový formát webp přínos, když budu

- importovat data feedem od dodavatelů do svého eshopu, kteří tento formát nepodporují
- exportovat na produkty na heuréku
- vytvářet feed pro velkoodběratele

Já ponechávám raději jpg nebo png a napojuji na online službu resize, která s png dosahuje stejných výsledků velikosti jako webp.
Vidím že máte radost jak to jde v joomla udělat a nastavit (to já taky občas, když se něco povede), ale širší souvislosti nevidím vyřešené :(

A nekamenujte men nebo se budu bát pokládat protivné dotazy :D

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

05. dub 2019 17:59 #139752
Odpověď od Petr
Začátečník
Je pravda že v tuto chvíli je to v nějakých věcech něco navíc spousta rozšíření i některé prohlížeče to ještě nepodporují, popř. pokud nahraju jenom webp tak mi to zase na Safari a starších IE nepojede a jsou s tím akorát problémy, ale např. u nás si potrpí na velké designové fotky na uvodní stránce a pokud snížím jen trochu kvalitu už se křičí že je to mázlé, přes tinypng se dostanu sice dost dolů ale s webp jsem se dostal s objemem těchto fotek na polovinu a nikdo nevidí rozdíl na kvalitě ale že to rychleji načítá.
Má to své pro a proti jako všechno.

06. dub 2019 01:24 #139754
Odpověď od Bong
Moderátor

Rudolf napsal: Jak mi přinese nový formát webp přínos, když budu ...


Nepřinese nic. A vzhledem k prvotní informaci (přidání dalšího podporovaného formátu do PG) ani nemusí. Ve fotogalerii jako nová alternativa má jistě smysl.

Možná v budoucnu pokud si jej uživatelé oblíbí a samozřejmě autoři, jak webů tak rozšíření. Jenže to bez podpory MS to není možné :-)

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

06. dub 2019 11:28 #139755
Odpověď od H13
Admin
Pokud čtu správně ten odkaz, co sem vložil Cony:

caniuse.com/#search=webp

pak Edge WEBP podporuje, takže nás spíš zajímá čas (kdy IE opravdu už skoro nikdo používat nebude) a Safari.

Každopádně, když už WEBP používají všechny prohlížeče kromě Safari (IE je samostaná kapitola), dokonce s ním dokáže pracovat PHP a GD knihovna a na milovníky Pagespeedu je vyvýjen psychologický nátlak, aby tento formát používali, pak už je jen opravdu otázkou času, kdy se začne 100% používat.

A ten tlak na používání WEBP roste stejně jako roste fanatismus spojený s tématem rychlosti načítání stránky.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum