Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak nejjednodušeji z frontendu vkládat fotky?

05. bře 2019 21:28 - 05. bře 2019 21:55 #139328
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Děkuji H13 za perfektní vysvětlení. Myslím, že si to rádi přečtou i další. O tom principu třech náhledů jsem věděl. Vím i o tom nastavení - náhledy, teď je mně to jasné.

Ale kdysi jsem to začal dělat tak, že hromadně upravuji všechny fotky (třeba v Zoneru - ořez, červené oči, doostřit...), udělám subkategorii, hromadně nahraju a vytvoří se náhledy.

Už se tu o tom diskutovalo, při úpravě fotek jsem je zároveň zmenšoval na třeba 800px a i objemově. Měl jsem zato, že takto připravené fotky nemusí upravovat prohlížeč a i download je menší a rychlejší.
Pak jsem viděl různé diskuze o retina displejích a začal jsem to dělat tak, že rozměr nechávám a snižuji kvalitu tak, abych zmenšil objem dat (docela dobrých výsledků lze dosáhnout na plné rozlišení a 30% kvality - není to z mé hlavy).

O zmenšení při hromadném uploadu jsem nevěděl, ale abych neplácal, musím si to vyzkoušet a doladit.
Moc děkuji za všechny čtenáře.

Powered by Fórum