Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

dva blogy na homw page

23. zář 2020 23:33 - 23. zář 2020 23:34 #142988
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

jo, dal jsem si články z kategorie do modulu, ale nejsou je nanaformátovaný jako v blogu na home page


To je správně, funguje přesně jak má, blog zobrazí jednu kategorii a modul druhou kategori.
Vše na jedné stránce.

Očekával jste něco jiného? Nerozumím co se vlastně požaduje...

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

24. zář 2020 00:06 #142990
Odpověď od ivan
Začátečník
když se na stránku podíváte, musíte videt ten rozdíl v naformátovaní, ja požaduji aby modul zobrazil zadaný počet článku z jiné kategorie jakou mám nastavenou jako blog na homepage, ale aby to naformátoval uplně stejně jako je zobrazen blog na home page, (,alý obrázek, nadpis, perex) screen v příloze
Přílohy:

24. zář 2020 01:49 - 24. zář 2020 02:05 #142991
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Kouzelné :)
Evidentní je, že požadujete.

Jsem na vážkách. Když Vám prozradím, že je třeba si vrhnout rukávy a udělat to - Joomla to za Vás neudělá - jestli to akceptujete, vzhledem k použitému slovníku.

Pokud nevíte co to znamená, vězte, že je třeba se naučit něco o administraci modulu, o šabloně modulu jako takové, css stylech v šabloně, a o tom jak si tyto styly vytvořit, upravit, tak aby Váš modul zobrazoval graficky identicky to, co nyní šablona zobrazuje pomocí blogu.

Zde nějaké odkazy, co by Vám mohl pomoci si udělat představu:
css-tricks.com/where-do-you-learn-html-css-in-2020/
www.joomlashack.com/class/joomla-module-dev/

A pak možná i základní dokumentace na Joomla:
docs.joomla.org/Help39:Extensions_Module...er_Articles_Category
docs.joomla.org/Portal:Template_Management

Pro začátečníka to bude asi na delší dobu.

I když jsou tací co to zvládnou během 1 hodiny:
nastavit v administraci
upravit šablonu modulu v php
nastylovat

le to už jsou zkušení vytvářeči webů.


Nebo použijte nějaké page buildery (určitě se ozve pár lidí, co budou doporučovat, tak je dobré se taky o nich zmínit), kde si můžete většinu z Vašich požadavků naklikat v administraci.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: ivan

24. zář 2020 10:33 #142993
Odpověď od ivan
Začátečník
Dobrý den Rudolfe, děkuji vám za vaše reakce a snahu pomoct, resp. ozřejmit mi problém. Je a asi i bylo mi jasné, že jedna z cest bude nastylování vzhledu pomocí css. Já prosil o pomoc, protože jsem nováček s HelixUltimate a nenašel jsem v nastavení téhle šablovy možnost, jak to udělat. Taky si myslím, že vámi zmiňované pagebuildery by to mohli zvládnout, no žádný takový neznám. Úpřimně me ale překvapuje, že to nejde v HelixUltimate setupu nastavit. Děkuji ještě jednou za váš čas.

24. zář 2020 11:05 #142994
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
HelixUltimate???

A to jste nám chtěl říct kdy? Až nad analýzou strávím 2 hodiny?

Nerozumím proč to pořád všichni dělají?

Tají URL, neposílají náhledy, důležité informace vyplouvají až po několika zuřivých diskusí....
Tohle jsem dělal jako malé dítě, protože mi bylo jasné, když vše řeknu na začátku, bude jasné odkud vítr fouká a ten rozbitý lustr byla moje vina. Naivně jsem si myslel, že tím že nic neřeknu, problém někdo vyřeší za mě.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

24. zář 2020 11:23 #142995
Odpověď od ivan
Začátečník
Pane Rudolfe, nechápu vaše rozčílení, URL jsem napsal hned v mém prvním i druhém příspěvku a náhled ve třetím, ano, opomněl jsem se zmínit o šabloně Helixu, ale domníval jsem se, že kapacity vašeho rangu tuhle info zjistí, popřípade ve snaze pomoct si ji dožádají. Vy mne zatím ve všech příspěvcích jen kritizujete, nezatracujte hned všechny, co v téhle problematice trochu tápou a žádají o pomoc, nebo ji možná v jiné oblasti, ve které nejste doma, budete potřebovat i vy, jestli taková oblast ve vašem případě je. Skromně a s pokorou jsem požádal o pomoc a radu zkušené, nic víc. Jestli jsem vám nejak ublížil, či něco nekalého zpúsobil, věřte, že to nebyl úmysl a přijměte moji omluvu. Přeji hezký den. Omluvte i mou chabou češtinu, není to múj rodný jazyk, no snad vám to nevadí.

Powered by Fórum