Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

dva blogy na homw page

24. zář 2020 11:29 #142996
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Pochopte za se mě pane Ivane (jazyk nevadí...)

když nemám všechny informace nemohu kvalitně rozhodnout a jedná se nakonec o ztracený čas.
To mi vadí (na osobě nezáleží, to se zlobím takhle i na šéfa).

Helix myslím nemá nastavení vzhledu modulu, to je třeba řešit v kombinaci úpravy šablony modulu pomocí override php souboru a stylování pomocí less/css.

Ale jde to = dosáhnout stejného vzhledu jako blog.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

24. zář 2020 12:00 #142997
Odpověď od ivan
Začátečník
Děkuji za vaší snahu a pochopení. Vámi navrhované řešení jsem v koutku duše očekával a je mimo mých současných znalostí :). Doplnit a změnit ve stylu dokážu, ale sám vymyslet ne. Myslel jsem, že to možná jde i úpravou v administraci nebo šabloně, jenom to nevidím, resp. neznám. Zkusím teda počkat, zda někdo neporadí nejaký doplněk do joomla, kterej by mi pomohl. Jen mi není jasné, když koukám na videa a čtu o možnostech Helixu, že tam takový vzhledy na webech normálně mají, ale asi ne ve verzi Ultimate. Trochu mě zavedl název vlákna této diskuse co založila a řešila Kateřina. Přesně to potřebuji. Dva blogy na home page. Jěšte jednou děkuji.

24. zář 2020 12:08 #142998
Odpověď od ivan
Začátečník

Rudolf napsal: Helix myslím nemá nastavení vzhledu modulu, .


helix nastavení vzhledu modulu má a dá se do nej doplnit i css styl, řešili jsme tak šířku toho modulu s fotogalerií, jen nevím jak nastylovat ten vzhled přesně jako blog, to nebude na dva řádky :) předpokládám

24. zář 2020 12:33 #142999
Odpověď od Cony
Moderátor
Ono, i když by se toho dalo docílit jen pomocí CSS, jednoduché by to nebylo. Musel by jste sáhnout i do PHP toho modulu, udělat tzv. Template override. Spíš bych se zamyslel nad tím, zda něco takového opravdu potřebujete, dva blogy na home page. Nedalo by se to řešit něčím jiným? Jedním blogem, hlavními články apod?

Popř. když nebude zbytí, můžete zkusit plugin Components Anywhere to by teoreticky na takovýto jednoduchý případ mohlo zafungovat rovnou.
Poděkovali: ivan

24. zář 2020 16:22 #143000
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

helix nastavení vzhledu modulu má a dá se do nej doplnit i css styl, řešili jsme tak šířku toho modulu s fotogalerií,


Tak tam doplňte css pro šířku jednoho článku na desktop, tablet mobil...
Ale nejlepší metoda je jít do php (jak píše Cony a jak jsem psal i já - pomocí verride šablony modulu umístěného do Vaší šablony) a pokud používáte vyšší boostrap než základní Joomla 3 (kde je pořád ještě verze 2 == jen se spanX) - aspoň Joomlart už používá šablony kompatibilní s J4 a boostrapem4, tak můžete si šířky jednotlivých článků nadefinovat jen pomocí tříd a není potřeba již pak stylovat (tedy myslím šířku jednoho článku, ostatní ano)

Zobrazení obsahu (titulek, obrázek, popis) budete ale muset upravit v tom php (aby se načítal intro obrázek, aby jste přeskládal pořadí...)

Ano, pokud jste začátečník asi Vám to bude trvat třeba i celý den, (my to běžně máme za 1 hodinku udělané, protože to děláme dnes a denně). Ono to zas tak strašná věda není...

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

24. zář 2020 19:57 - 24. zář 2020 20:01 #143001
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Jak to tady pročítám, tak přepis šablony, úprava php, pokročilejší stylování asi není Váš šálek kávy.
Pro vás nejjednodušší je asi někomu zaplatit, aby to upravil. Je to práce na hodinu, max 2.

Pokud očekáváte, že vám zde někdo napíše nějaký kód, vy si ho někam nakopírujete a bude to fungovat, tak tak to nefunguje to prostě nejde.

Powered by Fórum