Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

JCH Optimize - zajímavá zkušenost

16. lis 2018 09:21 #137733
JCH Optimize - zajímavá zkušenost od marvays
Návštěvník
Dobré dopoledne. Tak mám zajímavou zkušenost s touto komponentou. Před dvěma dny jsem ji nahodil na dokončující web. Dnes ráno dělám zálohu a koukám, předchozí záloha měla 400 mega, dnešní má 1,8 giga!

Když jsem ji tedy stáhl, extrahoval na disku a procházel složky, tak jsem zjistil že složka \media\plg_jchoptimize\cache\js\ obsahuje 2509 soubor *.js o celkovém objemu 1,5 Gigia.

To je jako co? :)

[img

16. lis 2018 10:03 #137737
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
no já bych to na web asi nedal. Zrychlilo to web?
nemáš ten web napadenej?

16. lis 2018 10:10 #137738
Odpověď od marvays
Návštěvník
Nemělo by být čím ten web napadnout. Mám jen oficiální a nejnovější rozšíření.

Jako, nějaké užitečné věcičky to má, tahle komponenta. Používám to hlavně kvůli spojení CSS, protože jsem doposud nezjistil, jak si to spojit sám a ručně . . . . jako že bych to uměl moc rád. Pak zapínám Lazy Load Images,javascript asynchroně a na spodlku stránky. Nevím, cosi to zrychlí.

Možná kdybych se naučil ošefovat ty css ručně a proštudoval si, jestli by nepomohlo v rychlosti rozšíření jQuery easy, tak ybch to používat asi nemusel. Stejně mi už vypršelo předplatné :)

16. lis 2018 10:54 #137739
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
jak myslíš?

Používám to hlavně kvůli spojení CSS, protože jsem doposud nezjistil, jak si to spojit sám a ručně . . . . jako že bych to uměl moc rád.

16. lis 2018 12:35 #137742
Odpověď od H13
Admin

no já bych to na web asi nedal. Zrychlilo to web?


Já to testuju delší dobu tady:
www.phoca.cz/phocacartdemo/premiere/

Přínos je v tom, že ti to spojí všechny CSS a všechny JS dohromady (CSS a JS samozřejmě zvlášť a jen ty položky, co jsou v hlavičce) a že (tuším) odstraní mezery, taby, prázdný řádky, apod. Tedy načítají se místo např. 15 souborů jen dva.

A z jakého důvodu, no hlavně z důvodu přetváření se. Trochu to vylepší audit stránky (Chrome - DevTools - Audits), což pak lépe vypadá pro lidi, co dělají rádi audity.

Jak moc je měřitelná změna, kdy se nenačítá např. 15 souborů, ale 15 souborů spojených do dvou (bez mezer, tabů, prázdných řádků, atd.), těžko říct.

Každopádně ty audity jsou zase jen na oko. Ještě lepšího výsledku se dá dosáhnout, když člověk přestěhuje všechny Javascripty z hlavičky dolů na konec stránky. Co se stane? Nic, vůbec nic, stránka načte úplně stejný počet knihoven, stejnou velikost kódu, stejně rychle, ale nástroj audit jako zázrakem o několik desítek procent zlepší hodnočení webu - v podstatě bez jakékoliv změny.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

16. lis 2018 12:48 #137743
Odpověď od radek
Zkušený uživatel

H13 napsal:

no já bych to na web asi nedal. Zrychlilo to web?


Každopádně ty audity jsou zase jen na oko. Ještě lepšího výsledku se dá dosáhnout, když člověk přestěhuje všechny Javascripty z hlavičky dolů na konec stránky. Co se stane? Nic, vůbec nic, stránka načte úplně stejný počet knihoven, stejnou velikost kódu, stejně rychle, ale nástroj audit jako zázrakem o několik desítek procent zlepší hodnočení webu - v podstatě bez jakékoliv změny.


a jak to prestehujes? To uz hledam dlouho.

Powered by Fórum