Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Košík - motivator k nákupu

16. lis 2018 02:37 #137731
Odpověď od Cony
Moderátor

Rudolf Baláš napsal: - od té doby co to má alza a zákazníci to chtějí taky

Jinak mi vyhrožují jinými systémy :D


:cheer: Jéjej to znám - "Dyť to má alza (mall, facebook, google, amazon), to jen okopírujete" :P

16. lis 2018 04:27 - 16. lis 2018 04:29 #137732
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Kdyby byl Max co k čemu a nevymýšlel již 3 roky přechod virtuemartu na wordpress, kde mu pšenka stejně nepokvete, tak to má v základu.

Ale nebuďte smutný, až rozjedeme portal minijoomla.org tak tam najdete všechny doplňky z portalu EasyJoomla.org v nové verzi a plus nové verze od nás včetně toho Free Shipping info.

Pak si to můžete koupit za mrzký peníz pokud to budete chtít :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

16. lis 2018 09:37 #137734
Odpověď od marvays
Návštěvník

Ernst napsal: tak jsem se na vyžádání ještě podíval na ten kód do modulu košík:

takže celý kód bude vypadat například:

Code:
<div class="motivator"> <?php $celkem = floatval(preg_replace(array("/[^0-9,.]/","/[.,]/"), array("","."), $data->billTotal)) ?> <?php if ($celkem = 0) { ?> <span style="animation: blinker 2s linear infinite;">Při objednávce nad 5000,- je doprava zdarma!</span> <?php } elseif ($celkem < 5000) { ?> <span style="animation: blinker 2s linear infinite;">Chcete dopravu zdarma? Přidejte ještě zboží za: <?php echo (5000 - ($celkem)) ?>,-</span> <?php } else { ?> <span style="font-weight: 700; color: #109d16;">Vaše objednávka bude dopravena zdarma!</span> <?php } ?> </div>


Vyzkoušeno. posunuli jsme se hodně dopředu. Ale . . .

hned na startu to přeskočí první podmínku. i když jsem změnil podmínku na ==0 tak ji přeskočí a zobrazí podmínku druhou. Tuhle dopdmínku to ale počítá zvláštně. Pokud mám prázdný košík, tak bych měl mít výzvu na přidání do košíku za 5000,-. Místo toho mi to počítá na 4905 a někde se nám zatoulalo 95 kaček. Možná by pomohlo změnit druhou podmínku na větší než 0 a menší než 5000,-

třetí podmínka vypadá dobře.

ajax by byl luxus, takhle musím pořešit, aby se mi nenačítal košík do cache.

Třetí podmínka funguje správně.

16. lis 2018 09:41 #137735
Odpověď od marvays
Návštěvník

Rudolf Baláš napsal: a ajaxová komponenta Free shipping info


Máte link na tu komponentu? Na forek VMnet mi toho vyskakuje mraky a vždy se to tváří jako balík něčeho. nepoznám, kterou máte na mysli.

16. lis 2018 09:58 #137736
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Ahoj Rudo, máš pravdu, pokud je v konfiguraci vm zapanutý ajaxový košík, tak se to bude chovat špatně (zaktualizuje se cena a ne ten text).
Já si tu možnost ajaxu v košíku neuvědomil.

musí se do default.php v přepisu košíku v šablone doplnit js, který ten text taky aktualizuje.

16. lis 2018 11:32 #137740
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Marvays napsal

hned na startu to přeskočí první podmínku. i když jsem změnil podmínku na ==0 tak ji přeskočí a zobrazí podmínku druhou. Tuhle dopdmínku to ale počítá zvláštně. Pokud mám prázdný košík, tak bych měl mít výzvu na přidání do košíku za 5000,-. Místo toho mi to počítá na 4905 a někde se nám zatoulalo 95 kaček. Možná by pomohlo změnit druhou podmínku na větší než 0 a menší než 5000,-

sorry jako, ta podmínka musí být <?php if ($celkem <= 0) { ?> místo <?php if ($celkem = 0) { ?> , to jsem přehlédl. Musí to tak být, protože $celkem je typu float.

Ten ajax není zas tak složitý uvede variantu pro něj, která bude fungovat i při vypnutém ajax, takže pro obojí jedno řešení.

musí se změnit /modules/mod_virtuemart_cart/assets/js/update_cart.js.
ten ale není chráněn při upgrade VM, takže by jsi ho musel znovu měnit po každém upgrade.
Nejsem v JS tak zběhlý, abych věděl jak js umístit do souboru default.php v přepisu modulu košíku v šabloně.

Pokud mi zde někdo poradí, budu velmi rád.

Powered by Fórum