Práce v čabloně Progressive s formátem logo.svg

serfik
03. dub 2018 15:48 #134984
Ahoj

řeším nekvalitu log a jejich komprimaci šablonou, pracuji běžně s png, ale ne vždy mají loga ostré hrany a jsou bez rastru. Nekdo tvrdí, že je možné pracovat s formátem svg, který je v křivkách, ale prý je defaultně Joomlou zakázaný a pokud se soubor dostane do databáze tak jedině přes FTPko a implementuje se pomocí kódu do stránek. Vím, že to funguje, protože jsem to na vlastní oči viděl, jen nevím kde mám v hlavičce šablony napsat ten script a hlavně jaký .-)

v příloze posílám screenshot z adminu, snad mi někdo pomůže

Díky za ochotu Serfik
Přílohy:

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Bong
03. dub 2018 16:05 - 03. dub 2018 17:30 #134985
V Ovládací panel - Média: Možnosti si nastavte povolené/zakázané typy souborů, obrázků a mime dle potřeby.

Pro práci se soubory používejte spíše nějaké rozšíření, třeba Phoca Commander. Vyhnete se tak případným problémům s chodem Joomly při práci přes FTP klienta.

Pozn.:
Vytvořte soubor SVG, editujte dle potřeby a dále už s SVG obrázkem zacházejte jako s kterýmkoli jiným. Tedy nahrajte na web a v šabloně (nebo jiném obsahu) na něj odkazujte.
Obrázky nahrávejte do výchozí složky images, nebo do příslušné složky příslušné šablony.
Na obrázek v šabloně odkazujte v poli Logo image, pokud nejde nalistovat váš typ obrázku, není problém tam jeho umístění napsat či vložit.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Odpověď od serfik
03. dub 2018 18:03 - 03. dub 2018 23:10 #134987
upřímně jsem začátečník, takže jsem ho dostal do cílové složky (není to zrovna image) ale při výběru ho fyzicky nevidím, napíšete mi někde script, který bych umístil do textového pole pod ním? viz screenshot, co jsem posílal, díky :-)

Odpověď od zpetr
03. dub 2018 20:36 #134988
SVG je mohými vnímáno jako bezpečnostní problém, proto to v joomle jen tak lehce nejde. Pokud jste začátečník zvažte jestli to opravdu potřebujete a jestli to stojí za případné problémy.
Poděkovali: Bong

Odpověď od Bong
03. dub 2018 20:53 - 03. dub 2018 20:59 #134989
Já si myslím, že zrovna Logo Text (HTML) je pro trochu jiné účely.

1. v administraci Joomly Ovládací panel - Média - tlačítko Možnosti (vpravo nahoře) doplňte na záložce Média: Povolené typy souborů a Povolené typy obrázků o typ svg a Povolené MIME typy doplňte o image/svg+xml
2. klikněte na tlačítko Uložit a Zavřít
3. v Média klikněte na Nahrát a nahrajte váš gm.svg do složky images
4. v nastavení varianty šablony obrázek vyhledejte nebo zadejte cestu k obrázku (images/gm.svg) do Logo image
5. nové nastavení šablony uložte a vyzkoušejte

Netuším v čem vidíte nějaký problém. Obrázek jako obrázek.

Poděkovali: Koudy

Odpověď od serfik
03. dub 2018 22:44 - 03. dub 2018 23:05 #135002
ještě než se veřejně prohlásím za vola, posílám printscreen, který mi po všech úpravách hlásí, že je chyba ještě jinde :-)

Odpověď od Bong
03. dub 2018 23:05 #135003
Nějak tu chybí ten printscreen :-)

Odpověď od serfik
03. dub 2018 23:27 - 03. dub 2018 23:31 #135004

Bong napsal: Nějak tu chybí ten printscreen :-)

omluva snad teď už .-) toto je chybové hlášení přes webové rozhraní, když ten soubor fyzicky nahraju na FTPko tak není vůbec vidět, tak už nevím :-) ale to je na začátku asi normální :-)
Přílohy:

Odpověď od Bong
03. dub 2018 23:30 - 03. dub 2018 23:33 #135005
A to se objeví kdy? V jakém okamžiku?
A ten svg jste si vytvořil jak? Obsahuje co?

Odpověď od serfik
03. dub 2018 23:35 #135006
z ilustratoru, jde o logo, posílám soubor do SZ, klidně dám i přístupy, já to tam prostě nedostanu .-) minutku :-)

Odpověď od Bong
03. dub 2018 23:45 - 04. dub 2018 05:57 #135007
Vytvořte si svg:
<svg width="300" height="200"
  xmlns="http://www.w3.org/2000/svg">
  <rect width="100%" height="100%" fill="#EDE29F" />
  <circle cx="150" cy="100" r="90" fill="#48440E" />
  <text x="75" y="130" font-size="77" fill="white">SVG</text>
</svg>

a vyzkoušejte. Pokud byly splněny VŠECHNY body, které jsem psal (třeba o kopírování přes FTP jsem nic nepsal), musí to fungovat.
Jedině pak, že je formát vašeho svg, které vytváříte, je s nepovoleným MIME typem: text/html

Přílohy:

Odpověď od serfik
04. dub 2018 15:36 - 04. dub 2018 15:37 #135020
Tak je tam nějaká záhada, už jsem tam ten soubor nahrál, ale musel jsem ho přeuložit ve Photoshopu, prokazatelně tam je, protože když jsem v médiích a snažím se ho smazat, vidím ho, pokud ovšem otevřu šablonu a chci změnit záhlaví, nevidím ho, viz screenshot.... :-( už jsem z toho na prášky, dělám to druhý den .-( mrknu se na to ještě přes Windows. pracuju na Macbooku, ale jinak fakt nevím .-(
Přílohy:

Odpověď od zpetr
04. dub 2018 20:39 - 04. dub 2018 20:40 #135029
pokud vám Joomla (nebo Bong) řekne, že jde o nepodporovaný MINE type tak jej media nezobrazí. S ovocem nebo Widlema to nemá nic společnýho.

Odpověď od serfik
04. dub 2018 21:00 #135030
tohle je ale o něčem jiném, samozřejmě že to možné je, jiný obrázek jsme tam dostali, ale logo, které potřebujeme zatím v žádné formě... opravdu nevím jak na to...

Odpověď od Bong
04. dub 2018 22:40 #135031
Zkusme to shrnout...

SVG vlastně není obrázek, Joomla se k němu bude chovat (pokud to povolíte) jako jiným souborům, které nejsou obrázky.

Jediné co můžete udělat je, že si nastavíte Media manager, aby bylo možné SVG nahrávat a případně v obsahu Joomly s nahranými SVG pracovat, jako s běžnými soubory. Tedy ne jako s obrázky!

Proto se vám v dialogu pro vložení obrázku (to je jedno jestli v článku, nebo v šabloně) žádný nahraný SVG nezobrazí. A právě proto jsem si dovolil do předchozího bodu 4 napsat: ...obrázek vyhledejte nebo zadejte cestu... Prostě to pole URL obrázku v dialogu vkládání k něčemu je.

OT.: Pokud to někoho zajímá, tak třeba v JCE lze po povolení v Profilech s SVG pracovat podobně jako s obrázky (vkládat do obsahu) už dnes.
Pro Joomla 4 se podpora SVG plánuje, ale bude to ještě o dlouhé diskusi.