Přihlásit se

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 bezpečnostní aktualizace (02 dub 2024)

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Práce v čabloně Progressive s formátem logo.svg

03. dub 2018 15:48 #134984
Ahoj

řeším nekvalitu log a jejich komprimaci šablonou, pracuji běžně s png, ale ne vždy mají loga ostré hrany a jsou bez rastru. Nekdo tvrdí, že je možné pracovat s formátem svg, který je v křivkách, ale prý je defaultně Joomlou zakázaný a pokud se soubor dostane do databáze tak jedině přes FTPko a implementuje se pomocí kódu do stránek. Vím, že to funguje, protože jsem to na vlastní oči viděl, jen nevím kde mám v hlavičce šablony napsat ten script a hlavně jaký .-)

v příloze posílám screenshot z adminu, snad mi někdo pomůže

Díky za ochotu Serfik
Přílohy:

03. dub 2018 16:05 - 03. dub 2018 17:30 #134985
Odpověď od Bong
Moderátor
V Ovládací panel - Média: Možnosti si nastavte povolené/zakázané typy souborů, obrázků a mime dle potřeby.

Pro práci se soubory používejte spíše nějaké rozšíření, třeba Phoca Commander. Vyhnete se tak případným problémům s chodem Joomly při práci přes FTP klienta.

Pozn.:
Vytvořte soubor SVG, editujte dle potřeby a dále už s SVG obrázkem zacházejte jako s kterýmkoli jiným. Tedy nahrajte na web a v šabloně (nebo jiném obsahu) na něj odkazujte.
Obrázky nahrávejte do výchozí složky images, nebo do příslušné složky příslušné šablony.
Na obrázek v šabloně odkazujte v poli Logo image, pokud nejde nalistovat váš typ obrázku, není problém tam jeho umístění napsat či vložit.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

03. dub 2018 18:03 - 03. dub 2018 23:10 #134987
Odpověď od serfik
Uživatel
upřímně jsem začátečník, takže jsem ho dostal do cílové složky (není to zrovna image) ale při výběru ho fyzicky nevidím, napíšete mi někde script, který bych umístil do textového pole pod ním? viz screenshot, co jsem posílal, díky :-)

03. dub 2018 20:36 #134988
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel
SVG je mohými vnímáno jako bezpečnostní problém, proto to v joomle jen tak lehce nejde. Pokud jste začátečník zvažte jestli to opravdu potřebujete a jestli to stojí za případné problémy.
Poděkovali: Bong

03. dub 2018 20:53 - 03. dub 2018 20:59 #134989
Odpověď od Bong
Moderátor
Já si myslím, že zrovna Logo Text (HTML) je pro trochu jiné účely.

1. v administraci Joomly Ovládací panel - Média - tlačítko Možnosti (vpravo nahoře) doplňte na záložce Média: Povolené typy souborů a Povolené typy obrázků o typ svg a Povolené MIME typy doplňte o image/svg+xml
2. klikněte na tlačítko Uložit a Zavřít
3. v Média klikněte na Nahrát a nahrajte váš gm.svg do složky images
4. v nastavení varianty šablony obrázek vyhledejte nebo zadejte cestu k obrázku (images/gm.svg) do Logo image
5. nové nastavení šablony uložte a vyzkoušejte

Netuším v čem vidíte nějaký problém. Obrázek jako obrázek.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Koudy

03. dub 2018 22:44 - 03. dub 2018 23:05 #135002
Odpověď od serfik
Uživatel
ještě než se veřejně prohlásím za vola, posílám printscreen, který mi po všech úpravách hlásí, že je chyba ještě jinde :-)

Powered by Fórum