Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Tip na akci – jen pro inspiraci

15. úno 2018 13:21 #134212
Odpověď od Vladimír Smitka
Uživatel
Zdravím taktéž, živě si na setkání vzpomínám :-). Zní to skoro jako začátek nějakého vtipu - "na pyhton sraze si povídá wordpressák s joomlistou,...". Nicméně i z toho je vidět, že je pořád docela poptávka po podobných akcích, jen je to chce pořádat pod nějakou "značkou". Zrovna takové otázky, jako co lidi nejčastěji na řeší za problémy a jak je řeší, jsou velmi žádané téma a stojí za diskuzi.
Poděkovali: fwd

15. úno 2018 15:57 - 15. úno 2018 16:06 #134214
Odpověď od Linelabcz
Admin

MaXoft napsal: ...a někdo (vím, kdo) dokonce před pár měsíci obeslal členy JP, možná jen některé, to nevím, s informací o dalším možném vývoji ohledně komunity okolo tuzemské Joomly....


Také jsem obdržel před cca půl rokem několik emailů od Sváti, ale podle všeho má ten člověk jiné starosti.
Líbí se mi nápad s Facebook Page a Slack.

Existuje nějaká funkční prověřená RSS aplikace pro Facebook?

15. úno 2018 16:42 #134216
Odpověď od H13
Admin
Já bych řekl, že to není ani tak o aplikacích, jako o tom, že se prostě najde jeden člověk, který to zorganizuje (případně 2 - 3, co se domluví). Takto to začalo ve Vídni www.jugwien.at/ , tři lidi se domluvili na nějakém setkání, a dále se naplánovaly další setkání - na webu je možné vidět termíny. Ani není problém v počtu lidí, někdy se nás sešlo např. 5 (o to byla schůzka intenzivnější), někdy třeba 15. Teď v létě jsme byli na společné akci s lidmi z Wordpressu.

Je to hlavně o tom jednom člověkovi, který to zorganizuje a zajistí prostory, pak se pořádají akce typu:

- JUG - Joomla! User Group - prostě setkání "skupiny", kde se většinou probírají novinky
- Pizza, Bugs and Fun - tam je dobrý, aby alespoň jeden člověk věděl, jak se testují a nahlašují v Joomle! bugy
- Joomla! Day - asi ta nejvyšší možná akce, kterou může pořádat skupina.

Vše se dá dělat oficiálně (podpora od Joomly! ale např. v Rakousku poskytuje hospodářská komora místnosti pro setkání zdarma, pokud skupina splňuje nějaké požadavky na organizaci), ale taky úplně neoficiálně - v hospodě - a opravdu jde jen o to, že jeden člověk řekne - bude to tehdy a tehdy a probereme toto a toto a případně ho neodradí, že dojde málo lidí.

Když to jde, já osobně se JUG rád zúčastňuji - člověk pokecá s lidima, kteří mají stejné zájmy a taky se někdy něco zajímavého dozví.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

17. úno 2018 10:57 - 17. úno 2018 11:24 #134231
Odpověď od Bart
Moderátor
Koukám, že se tu rozjelo "vážné" téma. Přidám svůj názor a pohled na svět.

Chybí nějaká vůdčí osobnost, která by zorganizovala i třeba menší setkání (souhlasím s H13). Věřím tomu, že postupem času mělo úspěch.

Chybí aktivní lidé, materiály, propagace, návody.

Jen to nadšení...

PS: Pokud by se něco konalo, jsem ochoten přijít :)

23. úno 2018 14:37 #134387
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Vracím se k prvnímu příspěvku MaXofta - jede se někdo podívat na WordCamp?

Já ano, pokud by se někdo objevil, můžeme popovídat - třeba o Joomle :)
Oběd je mezi 1245 a 1345, ale možná bude i čas mezi....

25. úno 2018 11:20 - 25. úno 2018 11:21 #134425
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Zúčastnil jsem se a nelituji. Moje dojmy jsou jen kladné, skoro bych mluvil v superlativech:

- velmi vstřícná a otevřená komunita (alespoň s kým jsem mluvil a sledoval ostatní). Od plničů obsahu až po programátory. Překvapilo mě vysoké procento něžného pohlaví a jejich zájem o věc. I když v poslední létech se to stává běžné, zde to bylo opravdu vidět.
- vynikající organizace tak velké akce (přes 400 účastníků)
- nebylo to jen o WP (obecná témata a výborné přednášky jako GDPR, SEO, bezpečnost aj. - z toho si vezme každý)
- za stánků asi pro mě nejzajímavější Český hosting, lidé z Českého hostingu (asi hl. sponzor) na mě působili velmi dobrým dojmem (i jako kol.).
- WP už ušel asi hodně hodně cesty k lepšímu a z jednoho krátkého workshopu jsem pochopil, jak se věnují a musí se věnovat hodně bezpečnosti (pluginy zdarma)
- Joomlistu jsem potkal jednoho, který řešil přechod na WP :).

Dalo by se psát víc, snad jsem na to hlavní nezapomněl. i když nebudu provozovat WP, jsem celkově rád, že jsem tam mohl být, peněz nelituji a ta atmosféra ještě násobí pěkný dojem z celé akce. Příště se těším.


P.S. Příští týden je na FEL Karlovo nám. InstallFest.

Powered by Fórum