Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

GDPR v ČR od 25. 5. 2018. Jak se připravujete?

28. bře 2018 02:45 #134871
Odpověď od Cony
Moderátor

H13 napsal: Každopádně jednoduchý to nebude - většinou je databáze navrhnuta tak, že jméno/email/telefon apod. je uložené pouze na jednom místě a z toho místa je provázená s ostatními agendami. Jak pak udělat to, že se údaj z jedná agendy smaže a z druhé ne. To asi nepůjde.

Část mazat, část "pseudonymizovat", jak tomu říkají. Když bude chtít někdo smazat účet na jednoduchým webu, tak by neměl být problém ho smazat. Řekl bych, že většina rozšíření s tím počítá, a pak zobrazuje něco jako "Neznámý".

A eshopy zase obvykle kopírují údaje přímo do objednávky (VM, Hikashop...), takže tam případně ta anonymizace....

Samozřejmě bude to případ od případu, rozšíření od rozšíření. Uvidíme, jak brzy se někdo s nějakým takovým požadavkem ozve. Tipl bych, že to bude v reakci na nějaký mailing nebo pod. jinak to asi nikdo moc řešit nebude.

30. bře 2018 12:45 #134936
Odpověď od Václav Žaloudek
Uživatel
Tak jsem do nastavení komponenty přidal 3varianty k virtuemartu.
1) Mazat uživatele a obj
2) Vymazat pouze osobní údaje
3) Smazat uživatele a objednávku neměnit

Každý uživatel si pak dokáže vybrat co mu vyhovuje.

To co píšu je rozšíření pro Joomlu, Acymailing, Virtuemart. Dále to bude pracovat s rozšířením, které triggruje onBeforeDeleteUser a onAfterDeleteUser. Další rozšíření jsem zatím neřešil, ještě tam mám dost práce.
Poděkovali: Cony, Bong, Bart

01. dub 2018 10:55 #134952
Odpověď od H13
Admin
Další otázkou je, jak spolu budou vycházet jednotlivá nařízení, příklad:

GDPR vs. MOSS

Zatímco u MOSS musíte dokázat, že daný uživatel je z EU nebo mimo EU, u GDPR musíte data, která jsou pro MOSS důležitá, mazat nebo anonymizovat. Jak pak dokázat, že ten nyní už anonym je z EU nebo mimo EU?

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

01. dub 2018 20:24 #134957
Odpověď od Cony
Moderátor
MOSS jsem zaplaťbůh zatím neřešil, ale co jsem tak četl po netu, tak třeba takový prodejci na Google market jsou z něj poměrně zoufalý, protože při prodeji mají v lepším případě jen mail, v horším ani to ne. Na eshopu zřejmě bude potřeba mít pole se státem, a mazat (anonymizovat) případně jen ostatní části adresy...

10. dub 2018 15:46 #135082
Odpověď od canal
Uživatel
Tak Joomlart uz s necim prichazi - viz preview .
Poděkovali: Bong

11. dub 2018 19:43 #135107
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
něco nového k počtení - help.shoptet.cz/topic/gdpr/

Powered by Fórum