Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Automatická foto galerie ze složek na FTP

14. srp 2017 15:21 #132066
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
H13, jo to taky nechápu, co tím mysleli. Zřejmě měli na mysli nainstalovanou aplikaci přímo v OS, třeba jako Outlook.

Aby to všechno klapalo, bude potřeba i odpovídající mobilní appka. Něco už testuju.

Btw, zkusil jsem se přihlásit do backendu ze 4palcového mobilu, a to se fakt nedá. Administrace Joomly není na mobilní prostředí stavěná. Možná existují nějaké mobile friendly templates pro administraci, netuším.

MaK.

--- -- -

17. srp 2017 20:00 - 17. srp 2017 20:04 #132090
Odpověď od fufikovič
Návštěvník
Úplně nejjednodušší galerie, pokud jsem správně pochopil, co potřebuješ, je zde :

therichcourt.com/joomla/gallery

Nahraješ na FTP a pomocí 2 kliků zveřejníš v Joomle :cheer:

17. srp 2017 21:41 #132091
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Díky za tip, avšak já nechci klikat vůbec. Jen nahrát na FTP a dál to neřešit.

MaK.

fufikovič napsal: Úplně nejjednodušší galerie, pokud jsem správně pochopil, co potřebuješ, je zde :

therichcourt.com/joomla/gallery

Nahraješ na FTP a pomocí 2 kliků zveřejníš v Joomle :cheer:


--- -- -

19. srp 2017 23:36 #132098
Odpověď od HonzaG
Moderátor
Jojo takový požadavek si také pamatuju a řešil to plugin. Asi základní otázka je, kolik těch obrázků má být...
Stačí taková nápověda, nebo mám hledat v archivu webů co jsem dělal? :-)

Každopádně nahrávání přes FTP je hezké, ale ten člověk musí být gramotný. Tedy nějaká rozumná velikost fotek + rozlišení.
Tohle jsem obcházel, že fotky nahrávali přes správce médií, nebo přes JCE, které fotky automaticky upravily.

V přirozenou inteligenci lidí nevěřím, každý má občas špatný den, kdy dokáže zkoušet poslat obsah DVD mailem:-)

Honza

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

20. srp 2017 22:35 #132108
Odpověď od H13
Admin

V přirozenou inteligenci lidí nevěřím, každý má občas špatný den, kdy dokáže zkoušet poslat obsah DVD mailem:-)


U fotek nejde tak ani o špatnej den, jako spíš o to, že obyčejný lidi (všichni ti, co se nezabývají webdesignem) to nenapadne Navíc v době, kdy na YouTube, Facebook, Twitter apod. se dá nahrát "cokoliv". Takže stáhnout fotku z foťáku/mobilu a klidně dají na web 5MB fotku. Poprvé se fotka na webu načte pomalu, ale pak už je v cache počítači a načítá se hned, takže člověka ani nenapadne, že je něco špatně.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

08. pro 2017 19:14 #133344
Odpověď od Mac
Uživatel
Ahoj

riesim podobny problem ako ty .... podarilo sa ti vyriesit automaticku galeriu?
Ja potrebujem vytvorit archiv z kamery ktora my posiela cez ftp smimky na server. Kazdy den vytvori kamera adresar a snimky z tohto dna idu do tohto adresara a potrebujem to neako zverejnit na stranke.

Powered by Fórum