Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak Joomlu dostat k více lidem, a je to žádoucí?

07. srp 2016 14:10 #127932
Čau Joomlisté, můj dvojdotaz je asi jasný: Jak Joomlu dostat k více lidem? A je to vůbec žádoucí?

Prosím, pište jen k věci. Zajímá mě, jaký máte názor na:

1) Je podle vás dobré posilovat a rozšiřovat tuzemskou uživatelskou základnu Joomly? Pokud ano, proč? Jestliže ne, proč?

2) Pokud ano, máte tip, jak více uživatelů k používání Joomly inspirovat?

MaK.

--- -- -

07. srp 2016 22:22 #127935
Odpověď od Cony
Moderátor
ad 1/ Určitě ano. Široká uživatelská základna je vždy dobrým předpokladem pro budoucí fungování systému. Pokud je jen úzká skupina uživatelů, tak tím jak budou jednotlivý z nich odpadávat, bude upadat i systém samotný. Ne že by v tomto případě skončila Joomla jako taková, ale např. české překlady, podpora na tomto fóru atd.

ad 2/ Zajímavá by mohla být užší spolupráce s hostingy. Některé už mají připravenou instalaci Joomly na 1 kliknutí, ale mnohdy starou a jen základní anglickou verzi. Pokud by na hostinzích byla připravena instalace už s češtinou a s českýmy demo daty, mohlo by to lidem usnadnit rozhodování. Určitě je zajímavý v tomto směru také projekt Joomla.com, zastřešený hostingem SiteGround. Zdarma si lze zřídit stránky v Joomle s omezenými možnostmi, a pak jednoduchým zaplacením odemknout plné možnosti Joomly.

10. srp 2016 21:45 #127986
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Díky za reakci, Cony. Je zajímavé, jak se názory Joomla expertů diametrálně odlišují.

Zajímavá by mohla být užší spolupráce s hostingy.


To jo. Ale myslím, že se musí nový potenciální uživatel o Joomle musí nějak dozvědět ještě předtím. Jinak si ji chtít instalovat nebude.

projekt Joomla.com


Zajímavé. Někomu může cloudové řešení vyhovovat. Máš pls info zda umí česky? Testovals?

Z informace „Multi-language admin - Manage your site in 50+ languages. Change language with a click.“ se člověk dozví kulový. Bez češtiny v CZ bohužel nechytačka.

MaK.

--- -- -

11. srp 2016 01:41 #127997
Odpověď od JR
Začátečník

MaXoft napsal: Čau Joomlisté, můj dvojdotaz je asi jasný: Jak Joomlu dostat k více lidem? A je to vůbec žádoucí?

Prosím, pište jen k věci. Zajímá mě, jaký máte názor na:

1) Je podle vás dobré posilovat a rozšiřovat tuzemskou uživatelskou základnu Joomly? Pokud ano, proč? Jestliže ne, proč?

2) Pokud ano, máte tip, jak více uživatelů k používání Joomly inspirovat?

MaK.


Sorry, ale tohle mi přijde jako tvůj "nenásilný" pokus o reklamu.

11. srp 2016 09:36 #127998
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel

Sorry, ale tohle mi přijde jako tvůj "nenásilný" pokus o reklamu.


Díky za názor, JCM. Ale vnímáš to možná mylně. Tohle je totiž můj násilný pokus o reklamu! – Joomly, která je zdarma.

A odpovědi na otázky máš taky nebo jen tak trollala?

Prosím, pište jen k věci.


MaK.

--- -- -

11. srp 2016 12:51 #128001
Odpověď od Cony
Moderátor

MaXoft napsal: Testovals?

Jen zběžně. Zaregistroval jsem si účet mrkl do aadministrace a pak ten účet nechal propadnout :)
Pokud si pamatuju byla to lehce upravená Joomla, rozšířená o nějaké pluginy a šablony přímo od siteground se zakázaným správcem rozšíření, takže nebylo možné nic doinstalovat. To až po zaplacení plné verze. Na seznámení s Joomlou nebo jednoduché stránky ale ideální.

Powered by Fórum