Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak Joomlu dostat k více lidem, a je to žádoucí?

12. srp 2016 09:56 #128014
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Díky za vyčerpávající odpověď, Radku!

MaK.

--- -- -

12. srp 2016 11:03 #128015
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ale my nebudeme asi modelovy priklad. Za prve proto, ze si vse radsi delam sam a za druhe proto, ze opravdu jako neziskovka nemame dotace. Ostatni neziskovky dotace maji, takze maji i na zaplaceni firem, co jim udelaji weby. Ja to povazuju za vyhozeni penez.

13. srp 2016 01:07 #128017
Odpověď od H13
Admin

Nicmene ted zkousim CMS bez databaze


Mě se moc líbila myšlenka mít na jednoduchý web něco hodně jednoduchýho a bez databáze, parkrát jsem instaloval takový systém a vždy jsem skončil u toho, že mi prostě začala chybět databáze. Chtěl jsem přidat jednu malou vlastnost a zjistil jsem, že bez databáze to nedává smysl. Hledání, řazení, statistika, vypisování dat podle kritérií, apod. - tady je databáze nenahraditelná.

Osobně jsem byl názoru, že cachovat se nemá na úrovni programu, ale ve vyšší vrstvě - php nebo dokonce výš. Ale použitím dobrého cachovacího rozšíření a/nebo např. gzipu a/nebo PHP7 a/nebo jednoduché šablony, apod. se dá Joomla! hodně zrychlit. PHP7 je záležitostí serveru, gzip lze zapnout v globálním nastavení a např. Jotcache od slovenského autora je opravdu hodně dobrý rozšíření.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

13. srp 2016 08:00 #128018
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Uz jsme asi OT, ale odpovim ti.

Mě se moc líbila myšlenka mít na jednoduchý web něco hodně jednoduchýho a bez databáze

Tak si zkus Grav (Rockettheme) nebo Pagekit (Yootheme). Pokud chci nejakou vlastnost, hledam ji v cca 110 rozsirenich, ktery to zatim ma a kdyz to tam neni, mam smulu, ale ty by sis to dodelal sam. Grav bude mit i placene veci.

Mne databaze nechybi, ani nevim, co vlastne umi.

PHP7 pouzivam, pouzivam i HTTP2, Gzip taky a Jotcache taky, uz po nekolik let, dokonce mam pocit, ze jsem ti o nem kdysi psal, ale to je jedno. Presto je Joomla od RT docela pomala. Nejrychlejsi Joomla template ma Gavick a hlavne Hotjoomla. Nicmene RT se tay obcas neco povede. Ted treba jedna z poslednich - Galatea, je docela rychla.

15. srp 2016 10:45 #128021
Odpověď od Jiří Drozen
Začátečník
TO ALL:
Chtěl jsem se jen zeptat, když je tady řada lidí co jsou na úrovni, že se hrabou v kódu, proč vůbec používáte šablony od někoho jiného??
Není to jenom brána do pekel?

Vždyť Joomla má neuvěřitelně jednoduché stavění šablon, časově to zabere cca o polovinu více času, jako rozchodit nějakou koupenou šablonu ale máte vše co potřebujete tam kde potřebujete a nemůže Vás nic zaskočit..

Nebo v čem jsou pro Vás zakoupené šablony tak zajímavé? Hotový design a ušetřený čas? Profesionálnější vzhled, různá designově zajímavá hejblátka, apod?

Děkuji.

15. srp 2016 12:36 #128023
Odpověď od H13
Admin
radek178
Já právě zkoušel Grav, kterej se po grafický stránce skvěle udělanej, ale nakonec je to vždy tak, že:
- když chci udělat úplně jednoduchou HTML stránku, udělám prostě staticky HTML
- když chci udělat složitější stránku (hledání, řažení, stránkování, ...), pak prostě potřebuju Joomlu!

Ano, je možný, že jsi mi o Jotcache napsal ty, já měl problém s cache všude a žádný rozšíření mi nevyhovovalo, po nainstalování Jotcache vše běželo Ok, žádnej problém nebyl. I když nejsem zastánce cachování v na týhle úrovní, cachovat by se mělo výš (php, server, ...), vypadá to, že jotcache funguje jak má.

Teď jde možná hlavně o to, jestli není prostě ta šablona moc "robustní" a komplikovaná a jestli není problém hlavně v šabloně

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum