Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nefunkční šablona CCS - nezobrazují se obrázky

03. srp 2016 16:19 #127839
Odpověď od Jarda
Uživatel
V kořenovém adresáři soubor configuration.php není, je až v adresáři installation a za jeho jménem je -dist. Našel jsem tedy ten řádek a to co píšete abych tam napsal, tak tam je již napsané. Odstranil jsem tedy tu příponu -dist. Je zvláštní že URL odkazů v menu se změnila: www.obecmarsov.cz/index.php/historie/ind..._hriste/author-login . Včera tam bylo v adrese 0703 knihovna a dnes je tam 2011detske_hriste. Jak je tohle možné, to nevím...:( :silly: :silly: :silly:

Děkuji že mi pomáháte!

03. srp 2016 16:39 #127840
Odpověď od Jarda
Uživatel
Teď jsem ještě zjistil, že pokud zvolím jako úvodní stránku jinou stránku z horního menu, tak se zobrazí správně - ale pouze jako úvodní a všechny odkazy v horním menu ale pak nefungují, ostatní odkazy fungují.

Ještě píší v nápovědě, ale nevím co to znamená: anglicky umím hovorově, ale ne nijak programátorsky abych to přelouskal v další nápovědě:(

Aktualizace robots.txt
Od verze 3.3.0

V Joomla! 3.3 byla provedena změna souboru robots.txt, jejímž účelem je pro vylepšení SEO, ve výchozím nastavení, povolení přístupu Google botům k souborům šablon a médiím. Tato změna není při aktualizaci automaticky aplikována, uživatelům je doporučeno zkontrolovat změny v souboru robots.txt.dist a tyto změny použít v jejich vlastním souboru robots.txt.

Skrýt informaci
Aktualizace .htaccess & web.config
Od verze 3.4.0

V Joomla 3.4 byla provedena změna výchozích souborů .htaccess a web.config, jejímž účelem je zakázat ve výchozím nastavení výpis složek. Uživatelů, je doporučeno tuto změnu na jejich soubory použít. Více informací najdete na této stránce.

03. srp 2016 19:31 #127841
Odpověď od Cony
Moderátor

Jering napsal: V kořenovém adresáři soubor configuration.php není, je až v adresáři installation

Nejspíš koukáte do úplně jiného adresáře, než máte Joomlu nainstalovanou. pokud by jste neměl configuration.php a měl složku installation, naskakovala by na stránkách instalace, což se neděje. Podívjete se v administraci do Systém - Systémové informace na záložku Informace o PHP. najděte hodnotu DOCUMENT_ROOT, budete tam u Savany mít něco jako /mnt/data/accounts/x/xxx/data/www/neco_dalsiho

Pokud se připojujete na hlavní FTP účtu, tak si z této cesty odmyslete začátek /mnt/data/accounts/x/xxx/data/www/ a zbytek je adresář ve kterém máte Joomlu nainstalovanou. Tam musí být soubor configuration.php. Dost možná také v některém nadřazeném adresáři budete mít nějaký .htaccess který Vám dělá celý ten maglajs...

04. srp 2016 09:31 #127843
Odpověď od Jarda
Uživatel
Kouknul jsem do systémových informací a DOCUMENT_ROOT nenalezeno. Chápu co je kořenový adresář, ale fakt tam složka configuration.php nebyla. .htacces jsem již našel v root, byl tam jako skrytý soubor...mrška...nicméně se to stále nedařilo zafixovat...pak na mě vyskočila další aktualizace Jooomly a když jsem ji provedl, tak je po problému...stalo se to po aktualizaci a další aktualizací se to zase opravilo...no tak jsem si alespoň vyzkoušel chvilku bádat...Moc Vám děkuji za ochotu spolupracovat a pomoci! Ať se daří!

Powered by Fórum