Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Mizející náhledy v Phoca Gallery

08. čvn 2016 09:58 #127195
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Ahoj H13, po mírném boji se nakonec povedlo, náhledy už tam jsou, díky za radu. Ale tu zmínku, je-li to možné, do popisku prosím přidej. Asi nebudu sám, kdo tápe.

Jak prosím funguje ořezávání obrázků v případě nastavení Různá výška náhledů Ano Masonry efekt?

Děje se to náhodně nebo lze nějak nastavit? Některé obrázky na 110598.w98.wedos.ws/pgallery/category/1-...-a-kvetinova-vyzdoba jsou totiž ořezané, a některé ne, přitom mají v základu stejné rozměry, viz prntscr.com/bdrga3

Možná je to prostě jen vlastnost nastavení Různé výšky náhledů a patří to k tomu. Anebo ne?

MaK.

--- -- -

08. čvn 2016 22:32 #127210
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, řezání je automatické a pro všechny stejné, není zde nějaká vlastnost co by uměla rozpoznat to, kde přesně řezat. To už by musel na serveru být nějaký sofistikovaný software pro rozpoznání detailů/tváří apod. :-(

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

08. čvn 2016 23:30 #127214
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Díky H13 za info!

MaK.

--- -- -

08. čvn 2016 23:39 #127215
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
H13, ještě mě napadlo:

Co kdyby se volba "žádné" u nastavení ořezu týkala i zobrazení typu Různá výška náhledů, tedy, že by fotky nebyly pak ořezané vůbec, jen by se zmenšily na náhledovou velikost - to by nešlo? viz prntscr.com/be1ph0

Díky tomu, že jsou některé fotky na šířku a jiné na výšku, by se dalo teoreticky dosáhnout Masonry efektu pak také, což?

MaK.

--- -- -

09. čvn 2016 00:21 #127216
Odpověď od H13
Admin
Ano, teoreticky by to šlo, s dodatečnýma náhledama se předchází problému ze zobrazením v případě, že by někdo přepnul zpět na normální zobrazení. Já jsem si to zapsal a někdy se na to podívám.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

09. čvn 2016 10:36 #127217
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Díky za info, H13.

Zajímala by mě i varianta, zda existuje možnost něco takového implementovat na zakázku - nevím, jak jsi na tom s časem. Pokud ano, jaká by byla cca cena? Předal bych info klientovi.

MaK.

--- -- -

Powered by Fórum