Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Joomla 3.5.1 venku

06. dub 2016 23:24 #126516
Joomla 3.5.1 venku od MaK.
Zkušený uživatel
Nová 3.5 se ani ještě "neohřála" a už je tu verze 3.5.1. Už jste na ni někdo upgradoval, pozorujete nějaké viditelné změny?

www.joomla.org/announcements/release-new...-3-5-1-released.html

MaK.

--- -- -

07. dub 2016 07:37 - 07. dub 2016 07:37 #126517
Odpověď od Teofil
Návštěvník
No já jsem si hlavně všiml, že nějak zaspala česká komunita a nevydala novou oficiální češtinu. Což v současné chvíli znamená zobrazování anglických výrazů i u před tím přeložených textů. Např. kontaktní formulář. :-/ Já si to samozřejmě přeložím ručně, ale je škoda, že ta naše komunita nefunguje rychleji.

07. dub 2016 15:32 #126526
Odpověď od ferino
Pokročilý uživatel
Na v 3.5.x som upgradoval väčšinu svojich webov a zatiaľ spokojnosť.
Najviac viditeľná zmena je v rýchlosti - teda až keď na webhostingu nastavím PHP v7.
Stalo sa mi, že sa našlo neaké rozlíšenie, ktoré nebolo kompatibilné s PHP7, ale po oznámení autorovi to bolo ošetrené.

07. dub 2016 15:52 #126527
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel

Teofil napsal: No já jsem si hlavně všiml, že nějak zaspala česká komunita a nevydala novou oficiální češtinu. Což v současné chvíli znamená zobrazování anglických výrazů i u před tím přeložených textů. Např. kontaktní formulář. :-/ Já si to samozřejmě přeložím ručně, ale je škoda, že ta naše komunita nefunguje rychleji.


Mate-li pocit, že to umíte rychleji a lépe zapojte se.
Jinak jsou to jen planý kecy.

07. dub 2016 21:57 #126533
Odpověď od Cony
Moderátor

zpetr napsal: Mate-li pocit, že to umíte rychleji a lépe zapojte se.

No jo, ale jak? Pomoc s překlady jsem již nabízel, zatím jsem byl odmítnut. Repositář je uzavřený, navíc stále na JoomlaCode (možná by byl vhodnější GitHub, nebo BitBucket). Snad jedině vytvářet jakýsi neoficiální překlad, ale to mi zase přijde jako nesmysl. Tak kudy z toho ven?

07. dub 2016 22:39 #126536
Odpověď od Teofil
Návštěvník
Přesně tak. Zkoušel jsem to taky. Už je to ale delší dobu, tak že nevím, jestli se něco nezměnilo. Tak že planý kecy to možná jsou, ale bohužel pravdivé. Daleko menší komunity už překlad mají. Tak že se hned nečerti ;-)
Já si ten překlad v Joomle udělám sám, ale jde mi o celou komunitu, která se začíná menšit a mimochodem přecházet k WordPressu.

Powered by Fórum