Přihlásit se

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 bezpečnostní aktualizace (02 dub 2024)

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Mizení objektů z článku

18. bře 2016 13:27 #126302
Mizení objektů z článku od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Hezký den, prosím o další radu, vlastně dvě.
Od té doby, co používám Joomlu 3.x v kominaci s JCE editorem, setkávám se s problémem, že mi z článků mizí videa, mapy, facebooková like tlačítka, apod. Jedná se tedy o vložené objekty pomocí vygenerovaného kódu, většinou div, iframe apod. Vždy, když daný objekt vložím a článek uložím, je vše jak má být, ale při další editaci článku zjistím, že objekt i s kódem zmizeli, tedy po uložení mi objekt zmizí i z článku, pokud objekt nevložím znovu...
Nevíte, v čem je problém? Je potřeba někde povolit tyto objekty? Nikde jsem tu možnost nenašla.

A s tím i možná bude souviset další dotaz. Nemám nyní v panelu nástrojů k dispozici ikonku pro jednoduché vložení videa a v nastavení JCE editoru jsem ani nenašla možnost toto povolit. Není problém třeba v tom, že se musí instalovat nějaké rozšíření JCE editoru?

18. bře 2016 14:36 - 18. bře 2016 14:40 #126304
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
doporučuji přeinstalovat pluginy, které toto JCE editoru umožňují.
Je možné, že byl proveden upgrade JCE a tyto moduly nejsou kompatibilní

a v profilu editoru - editor parametrů si zkontrolujte, zda máte potřebné povoleno

18. bře 2016 15:40 #126305
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Mám nainstalované nejnovější verze (Joomla 3.4.8. a JCE Editor 2.5.15.), instalace i update bez komplikací. Navíc mám stejný problém u všech webů, které mají Joomlu 3.
V parametrech mám výchozí nastavení, viz. příloha.
Přílohy:

18. bře 2016 17:46 #126306
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
musíte minimálně to PHP povolit, možná i ostatní

19. bře 2016 00:14 #126309
Odpověď od Bong
Moderátor
Výchozí nastavení si změňte jak potřebujete. Když máte zakázáno vkládat kódy, pak jsou odfiltrovány při uložení. Také to může dělat nastavení Filtrování textu v Globálním nastavení Joomly samotné...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

19. bře 2016 12:51 #126315
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
PHP i ostatní jsem povolila. V globálním nastavení Joomly mám filtrování nastavené u Super users na Bez filtrování. Přesto stále přidané kódy po uložení zmizí. O tom, že bych měla zakázané vkládání kódu nevím, mohu to někde zjistit?

Powered by Fórum