Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Mizení objektů z článku

22. bře 2016 22:02 #126376
Odpověď od Cony
Moderátor

MaXoft napsal: Myslím, že nová Joomla 3.5 má umět vkládání modulů do článku

To uměla Joomla už ve verzi 1.5. Ve 3.5 jen přidali tlačítko pro rychlejší vkládání.

22. bře 2016 22:30 #126379
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
1.5 to uměla nativně nebo pomocí nějakého pluginu třetí strany? Nikdy jsem si toho nevšiml, asi špatně koukám. :unsure:

MaK.

--- -- -

22. bře 2016 23:29 #126380
Odpověď od Cony
Moderátor
Nativně, úplně stejně jako dnes, pluginem Load Module. Jen chybělo to tlačítko.

15. dub 2016 16:31 - 15. dub 2016 16:32 #126643
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Všem děkuji za rady. Vím, že se to dá "obejít" pomocí vloženého modulu a tak jsem to nakonec i vyřešila, ale je to prostě takové zbytečně moc složité. Obzvlášť pro zákazníky, kteří si chtějí stránky aktualizovat samy a kterým pojmy jako je programátorský kód, pluginy, moduly,atd. vůbec nic neříkají. Nejvíc mě to štve z toho důvodu, že u Joomly 2 šlo tohle vkládání naprosto bez problémů, jednoduše a nebylo potřeba to nijak obcházet nebo kvůli tomu něco speciálně instalovat :-(

Ještě mám jednu otázku, která je sice z jiného soudku, ale týká se také Joomly 3. Potřebuji pro dva weby vytvořit společnou úvodní intro stranu, která by sloužila jen jako uvítání a výběr stránky, na kterou by dále návštěvník pokračoval. Vždy jsem to dělala tak, že jsem si vytvořila vlastní soubor index.html a ten jsem nahrála na oba weby. Na starších Joomlách se index.html načítal hned jako první strana, ale u Joomly 3 se index.html vůbec nenačte a rovnou tam skočí hlavní stránka (index.php). Prosím, kde a jak mohu nastavit, aby index.html byl prioritní a načítal se?

Děkuji.

15. dub 2016 17:46 #126649
Odpověď od Cony
Moderátor

Wolfíí napsal: Vždy jsem to dělala tak, že jsem si vytvořila vlastní soubor index.html a ten jsem nahrála na oba weby. Na starších Joomlách se index.html načítal hned jako první strana, ale u Joomly 3 se index.html vůbec nenačte a rovnou tam skočí hlavní stránka (index.php). Prosím, kde a jak mohu nastavit, aby index.html byl prioritní a načítal se?

To není záležitostí Joomly ale Hostingu. Pokud to Váš server umožní, ovlivníte to tímto zápisem v .htaccess
Code:
DirectoryIndex index.html index.php
Pokud ne, budete muset kontaktovat svůj hosting, nebo si to pořešit v Joomle (Jiná šablona pro úvodní stránku např.)

19. dub 2016 15:43 #126689
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Děkuji za odpověď, vyzkouším ten zápis do .htaccess. Stejný hosting mám i u jiných webu a vždy byl preferován index.html. Jediné, co mám nyní jinak, je verze php.

Ještě jednou všem děkuji za rady a ochotu poradit!

Powered by Fórum