Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phoca gallery podkategorie z frontendu

08. bře 2016 11:22 #126165
Odpověď od polbulva
Začátečník
Takze mi nezbyva nic jineho, nez pustit lidi, kteri budou davat fotky na web, pustit do administrace?

08. bře 2016 12:53 - 08. bře 2016 12:58 #126166
Odpověď od H13
Admin
Teď jde o to, co přesně potřebuješ?

Jestli potřebuješ nahrávat fotky do galerie, a potřebuješ, aby ti lidi, co to nahrávají, měli možnost zadávat takový parametry, který je možný zadávat jen v administraci, pak jedině přes administraci.

Jestli má mít každej svoji část - např. kategorii, podkategorie a fotky, pak tohle můžou dělat ve frontendu - můžou vytvořit jak hlavní kategorií, tak i subkategorie a nahrávat fotky. V návaznosti na předchozí otázky. Originály fotek se prostě budou ukládat do složky uživatele - možnost třídit originály fotek do jednotlivých podsložek tam prostě není - a to kvůli nezávislý databázový a souborový vrstvě. Je to podobný jako prostě všude, když nahrávám fotky na FB nebo Google, taky prostě nemám možnost určovat, kde přesně na FB nebo Google budou uloženy - já jako frontend uživatel se prostě starám jen o alba (kategorie) a jejich fotky - to, kde se ukládají, to mě v podstatě nezajímá.

Pokud je nutný mít pro každou uživatelovu podkategorii svou podsložku, pak jedině upravit kód (s tím, že se musí počítat s možnýma konfliktama, např. když se přesune fotka z podkategorie A do podkategorie B - to se teď neřeší, protože je jedno, na jakým místě original je - pak by se museli přesouvat i originály na serveru a přepisovat všechny údaje - např. když je originál použitej jak v jiný kategorii, tak např. v článku nebo jiné komponentě, apod. - projet kompletně galerii a Joomlu!, najít záznamy o obrázku a případně změnit na novou cestu).

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

08. bře 2016 13:13 #126167
Odpověď od polbulva
Začátečník
Jo chapu to. Ale treba na webu, ktery ted resim, nepredpokladam, ze by se mely fotky presunovat z jedne kategorie do druhe... Viz, skaut.suchaloz.cz ... proste hlavni kategorie je rok, podkategorie je akce a fotky z jedne akce se urcite nikdy nebudou hodit v jine podkategorii....

08. bře 2016 20:36 #126173
Odpověď od polbulva
Začátečník
A muzes mi prosim poradit, jak to v kodu upravit, aby to vytvarelo slozky? :)

Powered by Fórum