Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Mazání článků uživateli

22. úno 2016 08:41 - 22. úno 2016 09:49 #125982
Mazání článků uživateli od Matyáš Kadlas
Uživatel
Dobrý den,
v administraci jsem vytvořil pro jednu skupinu uživatelů právo mazat a měnit články, ale když se přihlásím jako uživatel s touto úrovní přístupu a kliknu na dropdown menu vedle článku, tak je tma u vedeno pouze: tisk, e-mail a upravit. Když kliknu na upravit tak zde není žádná možnost článek smazat. Chtěl bych se zeptat jak tedy uživatel může mazat články když na to má nastaveny pravomoci. Zatím používám pouze default skin na mých stránkách.

Děkuji za radu

22. úno 2016 10:23 #125987
Odpověď od Bong
Moderátor
Oprávnění musíte nastavit správně, pak to může fungovat. Ale bohatě by stačilo mít možnost zneveřejnit. Od toho je administrátor, aby v případě potřeby zjednal pořádek. O podobných požadavcích se zde již diskutovalo, třeba zde:


www.joomlaportal.cz/forum/62-joomla-2-5-...ku-z-fortendu#115737
www.joomlaportal.cz/forum/74-ostatni-dis...-administrace#117301

nebo zkuste fóru ještě více prohledat:

www.joomlaportal.cz/forum/search?query=m...orums=1&limitstart=0

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Matyáš Kadlas

22. úno 2016 11:23 #125990
Odpověď od Matyáš Kadlas
Uživatel
Děkuji za odpověď,
Omlouvam se že jsem založil něco, co se zde již řešilo, ale ráno jsem našel pouze informace o mazání z backendu a ne z frontendu.

Teď vím že jednodušší bude povolení zverejneni.

22. úno 2016 18:09 - 22. úno 2016 18:10 #125992
Odpověď od Matyáš Kadlas
Uživatel
Dnes jsem se tedy aspoň pokoušel nastavit na frontendu pro uživatele aby mohli zveřejňovat články nebo je popřípadě schovávat. Bohužel se mi to nepovedlo nastavit, protože když vejdu u jakéhokoliv článku do možností zveřejnění, nemá tento uživatel možnost článek schovat.

Dle mého názoru to je způsobeno, že mám aktivováno, že administrátor musí povolit (publikovat) články z backendu, vím, že tato možnost někde byla, jen jsem ji již nemohl najít a google taky moc nepomohl.

Popřípadě, je možnost že problém je někde jinde? Nebo se musí ještě někde něco nastavit?

Obrázek ukazuje při editaci článku možnosti v kategorii "možnosti zveřejnění"
postimg.org/image/hzu116ax3/

22. úno 2016 20:39 #125994
Odpověď od Matyáš Kadlas
Uživatel
Omlouvám se za spat, ale po celém dnu, kdy procházím nastavené krok po kroku jsem zjistil, že chyba je, že nemůžu povolit Úpravu stavu, která je zakázána (nejspíše, že jako admin musím všechny články potvrzovat.

Nemá někdo tušení tedy kde můžu změnit abych úpravu stavu mohl povolit?

22. úno 2016 21:21 #125996
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
system - globální nastavení - články
tam se mrkněte na úpravy článků a oprávnění

Powered by Fórum