Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nastaveni pristupu administrace

01. srp 2014 12:53 #117301
Nastaveni pristupu administrace od Ondrej
Uživatel
Ahoj, chtel bych se zeptat jestli lze v zakladnim nastaveni joomla vytvorit uzivatele, ktery by mel idealne pristup do administrace, ale mohl pouze upravovat clanky a nahravat obrazky na web. Nebo alespon uzivatele ktery by nemel prava na mazani veskereho obsahu, pouze upravovani. Stale se mi nedari nastavit takoveho uzivatele. Predem dekuji za odpoved!

01. srp 2014 14:13 #117315
Odpověď od Cony
Moderátor
Ano lze, musíte si pohrát s právy příslušné skupiny, ve které je uživatel zařazen. Můžete začít třeba se skupinou Manager, která je v základní instalaci, má přístup do administrace, ale je hodně "ořezaná".

01. srp 2014 15:01 #117323
Odpověď od Ondrej
Uživatel
Jestli to chápu správně, měl bych to nastavit v globálním nastavení - Práva? Pokud tam cokoliv nastavím u managera, tak mi to píše konflikt, co to přesně zanená? Jinak nadřazený uživatel managera je super user, to nevím jestli je správně, už jsem tam toho hodně přehazoval...

01. srp 2014 17:49 #117331
Odpověď od Cony
Moderátor
Manager by určitě neměl být pod superuserem, pak má povolené vše. A v globáním nastavení jen začnete, pokračovat budete vždy v možnostech jednotlivých komponent. V nastavení je tam vždy záložka na práva...

01. srp 2014 19:21 #117335
Odpověď od Ondrej
Uživatel
Stále nechápu proč mám hnedka u managera konflikt. V příloze jsou screeny globálního nastavení práv. Zkusil jsem třeba zakázat kompletně celou záložku uživatelé, ale stejně to nereaguje, myslím že bude chyba v tom konfliktu, ale proč?

Příloha SU.jpg nebyla nalezena.





Přílohy:

01. srp 2014 23:23 #117340
Odpověď od Cony
Moderátor
Ufff, vy máte všechny skupiny uživatelů poděděné od Super správce, tedy i registrované ve frontend části - takže Vám můžou vlýzt do administrace a cokoliv tam změnit???? To by ste si měl dát RYCHLE do pořádku.

Konflikt je tam proto, protože se snažíte zakázat managerovi něco na co má zděděný práva od super správce...

Powered by Fórum