Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Špatné zobrazování administrace

17. úno 2016 18:10 #125887
Špatné zobrazování administrace od Filip Fober
Uživatel
Dobrý den,

chtěl poprosit o pomoc se zobrazováním administrace Joomly po aktualizaci na verzi 3.4.8. Když jsem systém zaktualizovat, tak se mi začala administrace zobrazovat jakoby bez stylu stránky:
jrt-fitness.cz/image/data/cerkov1.jpg
jrt-fitness.cz/image/data/cerkov2.jpg

Zálohu jsem si bohužel neprovedl. Nevíte prosím v jakých souborech je vzhled administrace ošetřen? Nějaké starší zálohy webu mám, takže bych mohl zkusit nakopírovat patřičné soubory, kdybych věděl o jaké se jedná.
A nebo případně co s tím dělat? Pracovat se v tom dá, ale je to docela krkolomné.

Děkuji za odpověď
Filip Fober

17. úno 2016 19:13 #125889
Odpověď od Cony
Moderátor
Z jaké verze jste aktualizoval? Pročistil jste si po aktualizaci mezipaměť prohlížeče? Používáte základní šablonu administrace?

17. úno 2016 19:22 #125890
Odpověď od Filip Fober
Uživatel
- aktualizoval jsem z verze 3.4.1
- pamětí prohlížeče to určitě není (odzkoušeno)
- ano používám základní šablonu Isis

18. úno 2016 00:19 - 18. úno 2016 00:20 #125897
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
zkuste šablonu administrace změnit na jinou
zkontrolujte si oprávnění a vlastnictví souborů.
pro začátek se podívejte na: systém - systémové informace - práva složek

18. úno 2016 11:24 #125900
Odpověď od Filip Fober
Uživatel
Zkoušel jsem tedy změnit šablonu na druhou dostupnou Hathor a změna byla pouze kosmetická:
jrt-fitness.cz/image/data/cerkov3.jpg

Co se týče oprávnění souborů, tak ano s tím jsem si před časem hrál z důvodnu hacknutí webu, ale když se dívám do práv složek, tak všechny mají nastaveno "Lze měnit", kromě souboru configuration.php, ten měnit nelze. To jsem si tak nastavil:
jrt-fitness.cz/image/data/cerkov5.png

18. úno 2016 11:58 - 18. úno 2016 12:00 #125901
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
ty práva složek jsou jen orientační, je třeba se ještě na práva podívat pomocí FTP.
Hlavně na složku administrator a templates.
zkuste i dočasně změnit práva configuration.PHP

případně zkuste akeebou přenést web na localhost a zkusit zda to dělá i zde. Tady můžete změnit práva na plný přístup.

Powered by Fórum