Přihlásit se

Htaccess

21. led 2016 17:13 #125368 od Marek
Htaccess vytvořil uživatel Marek
Ahojte,
volam sa Marek a som zo Slovenska. Rad by som vas poprosil o pomoc. Pomohli by ste mi. Rad by som zaskrotol v Global Configuration v Joomle moznost Use URL rewriting na Yes a htaccess.txt prepisal na mojej stranke na .htaccess. No ak prepisem htaccess.txt na .htaccess tak sa mi stranka nezobrazi a ak dam Use URL rewriting na Yes tak mi hlasi Error. Rad by som to mal v poriadku. Prosim, dakujem.
Marek

Pro možnost přispívání do fóra se přihlaste.

21. led 2016 17:33 #125369 od Bong
Odpověď od Bong
1. nainstalujte si do Joomly slovenštinu a používejte ji v administraci. Nejen, že lépe porozumíte různým nastavením, ale také podrobné bublinové nápovědě, která se objeví po najetí myši na položku. Ty překlady totiž často obsahují podrobnější popis a rady než originál.

2. .htaccess musíte upravit vzhledem k použitému hostingu, jak rámcově na to najdete v odkazu: www.joomlaportal.cz/forum/71-joomla-3-0-...is-url-adresy#120331

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

21. led 2016 17:52 #125371 od Marek
Odpověď od Marek
Ahoj Bong,
dakujem ti za odpoved a za pomoc. Ako som pochopil z linky tak Use Url rewriting asi uz tazko zmenim na Yes. Mozno sa to da dajak lahko urobit. Asi musim musim zrusit viacjazycnost, zakliknut to Use Url rewriting a potom nanovo dat viacjazycnost. To htaccess.txt musim asi upravit. Prosim, dakujem.
Marek

21. led 2016 18:43 - 21. led 2016 18:44 #125373 od Bong
Odpověď od Bong
Žádnou vícejazyčnost a její zrušení do toho netahejte.

Přejděte do Extension - Languages. klikněte na tlačítko Install language, vyberte Slovak a nainstalujte kliknutím na Install... Poté si nainstalovanou slovenštinu nastavte jako výchozí (Default) pro administraci, případně i stránky...

A ano, "Use URL Rewriting" skutečně nemůžete změnit na Ano, pokud nemáte správně nastavený a upravený obsah .htaccess. Kde jsou nejčastější problémy máte právě na odkazu výše.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

28. led 2016 17:51 #125511 od Marek
Odpověď od Marek
Ahoj Bong,
dakujem ti za odpoved. Uz mi s tym pomohol chlapik z domeny a upravil mi htacces. Uz to mam dobre. Dakujem.
Marek