Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Vícejazyčný web a přepis URL adresy

21. úno 2015 21:00 - 22. úno 2015 10:15 #120326
Vícejazyčný web a přepis URL adresy od Pavel Horáček
Uživatel
Dobrý den,
používám u webů přepis url adresy (tak, aby v adrese stránky nebyl soubor "index.php", ale jen čistá url adresa). Teď jsem, ale narazil na problém, že u vícejazyčného webu to nefunguje. V administraci joomly mám zapnuto "použít přepis URL" a v rootu webu soubor ".htaccess", který je v administraci webhostingu také povolený. Takhle to funguje na "normálních" webech, ale na vícejazyčném mně to neběží (chyba 404-objekt nenalezen). Chci se tedy zeptat, zda je potřeba nějak upravit soubor ".htaccess" nebo je problém ještě někde jinde?

Joomla 3.3.6...vícejazyčný web vytvořen bez použití jiných rozšíření třetích stran
Web je ve tvaru:
Code:
www.mojedomena.cz/index.php/cs/...index.php/en/...index.php/de/ ....
právě toho index.php bych se rád zbavil.
Výpis souboru ".htaccess":
# mod_rewrite in use
RewriteEngine On
RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|\.htm|\.php|\.html|/[^.]*)$ [NC]
RewriteRule (.*) index.php

Předem děkuji za odpověď.

21. úno 2015 21:16 #120327
Odpověď od Pavel Horáček
Uživatel
rozpracovaný web je zde: smartfluids.www4u.cz/

22. úno 2015 09:49 - 22. úno 2015 10:21 #120331
Odpověď od Bong
Moderátor
V Globální nastavení - záložka Veřejná část nastavit Nastavení SEO na:

Přátelské URL Ano
Použít přepis URL Ano
Přidat k URL příponu Ne

a hlavně musíte přejmenovat stávající htaccess.txt v rootu vaší Joomly na .htaccess
mít .htaccess hostingem povolen a nastavit jej podle vašeho hostingu (ve vašem případě savana )

Nejčastěji je problém v povolení nebo zakázání:

Options +FollowSymLinks
RewriteBase /


a špatném nastavení:

RewriteBase /


Pokud používáte vlastní .htaccess nemusí vám vše fungovat správně a to ani zabezpečení Joomly. Používejte .htaccess vždy z poslední verze vaší Joomly.

Poznámka: nastavovat funkční SEF URL při vytváření webu je ta největší blbost jako můžete udělat. Zpravidla to přináší jen další problémy...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Bart

22. úno 2015 10:25 #120332
Odpověď od Pavel Horáček
Uživatel
Děkuji za odpověď,
já všechno tohle mám nastavené správně...jak jsem psal u dalších webů to běží bez problémů, ale u tohoto vícejazyčného to neběží. Tak jsem myslel, zda není problém právě v těch jazycích, že je tam navíc /cs/, /de/...
Chci tam mít čisté URL adresy kvůli SEO, proč by to měla být blbost?... horší zabezpečení webu?
Děkuji.

22. úno 2015 11:02 - 22. úno 2015 11:05 #120333
Odpověď od Bong
Moderátor
Objevující se index.php značí, že .htaccess nefunguje, nebo nemáte nastaveno Použít přepis URL Ano.
Když nepoužijete výchozí .htaccess (případně upravený dle hostingu), tak vám taky SEF URL nemusí fungovat.
cs/ de/,... se vám tam objevovat bude. Chceteli super duper SEF URL podle vašich představ, použijte rozšíření pro SEF URL.

Když stránky vytváříte nezapínejte SEF URL, způsobuje to problémy a pak tu lidi brečí, že: "mě to nefunguje", "mám 404". Nejvíce brekotu je při stavbě stránek a spuštěném rozšíření pro SEF URL třetí strany...
Pokud chcete konkrétnější radu k vašim stránkám, je třeba poskytnout odkaz na stránky, nebo alespoň napsat základní informace: verze Joomly, hosting, jeho technické parametry (hlavně jestli jedete na apache nebo Win),...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

22. úno 2015 14:42 #120334
Odpověď od Pavel Horáček
Uživatel
SEF URL zapínám vždy až na konci...i teď už chybí jen texty u jazyk. verzí. A právě proto, že to neběží, tak mám přepis URL vypnutý, .htaccess je výchozí.
Zde jsou ještě jednou informace o webu:
smartfluids.www4u.cz/
webhosting: SAVANA ... mám zde více webů a všechny SEF URL bez problému, např: www.evadoplnky.cz
Joomla 3.3.6
...vícejazyčný web (vytvořen bez použití jiných rozšíření třetích stran) ... to si myslím, že je problém proč to neběží, protože bez vícejazyčných verzí, SEF URL běží...to, že se tam objevuje cs/ de/,... mi vůbec nevadí, naopak to tak chci. Nechci "index.php"
Takže moje otázka zní: Může to, že jsem nastavil web jako vícejazyčný, způsobit to, že neběží "přepis URL" (SEF URL) a pokud ano, tak zda nevíte jak to opravit resp. proč tomu tak je?
Děkuji

Powered by Fórum