Chyba 500

Monika
04. led 2016 21:15 #125083
Zdravím všechny,

jsem v mnoha ohledech začátečník, který si doposud se vším nějak vždy zabojoval, ale tentokrát opravdu nevím, co bych měla dělat.
Ráda bych poprosila s laickým vysvětlením o radu, co dělat v případě, že pokud chci navštívit svůj web ( www.truhlarstvirh.cz ) hlásí se mi "chyba serveru 500".
Psala jsem na hosting, poradili mi pouze změnit cosi v htaccess, ale to je pro mě problém - nevím jak a co bych měla měnit. Našla jsem si na Joomle jakousi aktualizaci ze září, tak jsem zkopírovala, vytvořila nový soubor .htaccess a nahrála přes ftp.
Ale nic se nezměnilo.
Bohužel se nemohu dostat ani do adminu Joomly...
Moc děkuji za pomoc, Monika

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Cony
04. led 2016 22:06 #125086
Chyba 500 znamená opravdu nejčastěji nějakou chybu .htaccess. Nejsnadněji to vyzkoušíte tak, že soubor .htaccess přejmenujete na chvíli např. na htaccess.txt. Pokud se Vám zobrazí úvodní stránka (pozor, pokud používáte přepis URL, podstránky fungovat nebudou), chyba je v .htaccess. Může se jednat o nějakou vlastnost, kterou Váš hosting nepodporuje. Často např. tyto dva řádky
Options +FollowSymlinks
Options -Indexes
Zkuste je zakomentovat (na začátek řádku přidat znak #). Případně postupně zkuste zakomentovat i ostatní řádky, než najdete ten pravý, který chybu způsobuje.

Chyba 500 ale může být způsobena i něčím jiným, někdy např. špatnými právy na souboru index.php.
Poděkovali: Monika

Odpověď od Teo
05. led 2016 01:14 - 05. led 2016 01:15 #125092
U koho je umístěn webhosting?
Do administrace se dá dostat ;-)
www.truhlarstvirh.cz/administrator/

Odpověď od Monika
05. led 2016 17:51 #125105
moc děkuji za radu, pokusím se, zatím jsem bez výsledku.
na ftp jsou dva soubory - jeden je .htaccess a jeden htaccess.txt => může být htaccess přítomen takto dvakrát?
mám ještě jeden web, u stejného hostingu, a také má dvě thaccess a funguje bez problémů.

pokud by se ta chyba týkala index.php, co bych měla dělat?

moc děkuji, Monika

Odpověď od Monika
05. led 2016 17:52 #125106
ten odkaz na administraci funguje, ale jakmile odentruji přihlášení, hodí mi to prázdnou bílou stránku... :-(
je to banan.

Odpověď od Ernst
05. led 2016 18:08 - 05. led 2016 18:10 #125107
.htaccess je to co joomla používá, htaccess.txt je jen vzor nebo nějaká záloha, joomla si ho nevšímá

PS bílou stránku velmi často způsobuje chybné oprávnění a vlastnictví souborů

Odpověď od Bong
05. led 2016 18:12 #125108
htaccess.txt je vzor, jak má .htaccess vypadat. Prostě vezmete htaccess.txt z nejnovější instalace Joomly a přejmenujete jej na .htaccess, jeho obsah upravíte dle vašeho hostingu.

Když smažete .htaccess tak stránky fungují?
Pokud fungují, je problém v obsahu .htaccess, Musíte jej upravit. Jak nastavit SEF URL najdete třeba zde: www.joomlaportal.cz/forum/71-joomla-3-0-...is-url-adresy#120331

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Odpověď od Cony
05. led 2016 18:23 #125111

Jessulik napsal: je to banan.

Aha :)

Zkontrolujte ta oprávnění na souboru index.php, jak tu někdo psal, administrace nabíhá, to by mělo htaccess vylučovat.

Odpověď od Monika
05. led 2016 19:28 #125112
moc všem děkuji za rady...

když smažu htaccess úplně, tak web stále neběží a stále hlásí chybu 500.
takže zkusím něco s tím indexem...připadám si opravdu hloupě, ale nevím co :-)
zkouším podporu bananu...jestli to chápu správně, ta oprávnění souvisí s hostingem a jejich kritériemi?

měla bych banan vyměnit? :-)
mám ještě jeden web, který běží na český hosting a tam jsem zatím neřešila žádné potíže...

Odpověď od Pavel
05. led 2016 20:15 #125116
Poslal jsem vám SZ. ☺

Odpověď od Ernst
06. led 2016 20:45 #125126
oprávnění můžete alespoň částečně změnit sama pomocí FTP nebo nástrojů hostingu.
vlastnictví může změnit jen hosting

Odpověď od Monika
07. led 2016 19:02 #125136
moc všem děkuji za reakce, nakonec jsem to vyřešila pro mě nejjednodušší cestou, přeinstalací joomly...

Odpověď od Petr
27. led 2016 19:57 #125505
Nemam sice redakcni system, ale jsem u Bananu se stejnou chybou a finta je v tom, ze muj hosting odesila moc SPAMU (cca 10mailu znamym pri pridani galerie a 1mail denne na mou adresu), jsem zarazen do spameru a scrip na serveru vzdy na mem webu souboru index.php odstrani atributy. Resim to uz cca od prosince, vse takto fungovalo cca 4roky, takze to maji ted nejakou novinku
Poděkovali: Cony