Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

hromadný přepočet cen

02. pro 2015 11:37 #124783
hromadný přepočet cen od ma®vays
Návštěvník
Ahoj.
Musím udělat hromadně přepočet cen eshopu. Klient se stal plátcem DPH, tudíž chce tuto měnu provést na eshopu. naneštěstí, když přidám sazbu dph, tak musím o 21% snížit cenu produktů, aby výsledná cena zůstala stejná.

snažím se to přes databázi, ale někde musím dělat chybu. exportuju si _virtuemart_product_prizes jako "CSV pro MS Excel". Pak daný sloupec musím převést na číslo, změnit tečku na čárku a vedle ve volném sloupci vytvořit funkci, která mi to podělí 1,21 . . . .násoledně výsledky zkopíruji a vložím jako hodnoty do správného sloupce. pomocný sloupec pak smažu a uložím. když jdu ale importovat v php adminu, už nevidím import jako "CSV pro MS Excel", ale pouze import jako "CSV". Avždy mi to hodí chybu, že mám něco s řádkama. Nebo že je problém s řádkem 1.

nejde to nějak přímo v administraci webu? Protože jinak než v excelu to zřejmě neudělám, pokud nechci dělat jednu položku po druhé :(

02. pro 2015 11:44 #124784
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
Chybný počet polí v CSV datech na řádku 1.

02. pro 2015 11:48 #124785
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, jakej typ má sloupec pro cenu v tabulce. Pokud by to bylo číslo (předpokládám), pak by změna mohla být celkem jednoduchá - s jedním sql dotazem.

Např. pokud by to byl float:

UPDATE `jos_tabulka` SET cena = cena / 1.21

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

02. pro 2015 11:51 #124786
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
no je tam číslo. Ale jestli to je jako v excelu, že to může chápat jako číslo, nebo i text . . . tak to musím nějak zjsitit.

02. pro 2015 11:53 #124787
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
Takže by to mělo vypadat takhle?
UPDATE `j3_virtuemart_product_prices` SET product_price = product_price / 1.21

02. pro 2015 15:04 #124788
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, ano, ale jde o to, jakej typ pole tam je.

Pokud tam bude typ pole jako text, var, varchar, atd. tak by se nic nezměnilo (předpokládám, nezkoušel jsem)
Pokud tam bude typ pole int (integer), pak by so podle pravidel taky nemělo nic změnit, protože int "neprovozuje" desetinný čárky

Určitě to půjde s "floatem" a podobnými.

v phpmyadmin, pokud se podíváš na tabulku, vidíš tam data, pokud se v záložce přepneš na strukturu, uvidíš, jakej typ sloupcec "product_price" má.

A nebo backup a pak to prostě vyzkoušet. :-)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum