Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Hezké URL - vynechat u jedné komponenty

19. lis 2015 17:08 #124633
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Cony, v Joomle 1.5 jsem také se SEF komponentou experimentoval (Sh404SEF). Jak píšeš, vznikala obrovská databáze a duplicitní SEF odkazy dělaly problémy. Podle mě by se měl Jandik zaměřit přímo na to, proč to v Joomle nefunguje.

19. lis 2015 17:15 #124634
Odpověď od Cony
Moderátor

houbak napsal: Sh404SEF

Joo ta to byla :) A myslím že jsem zkoušel tenkrát i to AceSEF.

Každopádně pravdou je, že pokud to v Joomle nějak zlobilo, pomocí JoomSEF akorát skryjete problémy, které se můžou ukázat jinde...

21. lis 2015 18:00 #124652
Odpověď od Petr Janda
Pokročilý uživatel

houbak napsal: No nevím ... podle mě jsou komponenty na SEF zbytečné, protože vždy jsem vystačil s tím, co je přímo v Joomle.


Já bych si s tím vystačil, ale bohužel jedna komponenta při použití SEF zlobí, proto to chci, u této komponenty zakázat.

21. lis 2015 18:01 #124653
Odpověď od Petr Janda
Pokročilý uživatel

Cony napsal: Pokud používáte interní systém Joomly, a ne nějaké rozšíření, obávám se, že taková možnost není. Mohl by jste teoreticky smazat router (route.php ve složce komponenty ve veřejné části) té komponenty, pak by neprobíhalo vytváření SEF URL v režii té dané komponenty, ale vznikala by url ve formátu /component/com_content....
Při aktualizaci by se Vám ale soubor nejspíš nahrál vždy znovu.


Díky za tip, vyzkouším to.

27. lis 2015 10:01 #124724
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
kdyby joomla měla aspoň nějakou základní komponentu v sobě, tak ano. Ale úplná absence možností ovlivnit některé částí mi prostě chybí. hlavně tady, poud se bavíme o joomle na které používám VM.

27. lis 2015 10:14 #124725
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Je fakt, že Joomla moc možností, jak ovlivnit SEF odkazy v nativních komponentách, nemá. Ale co se týká vytváření SEF v rozšířeních třetích stran, tak to je plně v režii těchto komponent, nikoliv Joomly samotné. Asi by to chtělo víc tlačit na VM, aby se tam tomu víc věnovali :) .

Powered by Fórum