Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

modul s kontakty

18. lis 2015 21:56 #124618
Odpověď od Lukáš
Začátečník
Tak to musí být poškozením databáze. Porovnával jsem s databází na svých druhých stránkách a skutečně tu některé tabulky chybí.
Budu muset přeinstalovat joomlu. Samotné nastavení mě ani tak netrápí, to bude hned, ale chci se zeptat jestli se dá záloha z akeeby použít na obnovení článků, nebo zda je lze nějak vyexportovat a pak nahrát zpět. mám obavy, že když obnovím po nové instalaci zálohu databáze z akkeby, tak se mi nahraje celá ta zmršená databáze s chybějící tabulkou..

19. lis 2015 09:44 - 19. lis 2015 09:54 #124620
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
záloha z akeeby obnoví vše nebo si ji pomocí Akeeba eXtract Wizard rozbalte a vyzobejte jen co potřebuje (včetně tabulek databáze), takže se to dá, ale musíte přesně vědět co je kde uloženo. Články jsou např. uloženy v databázi, ale s nimi musíte naimportovat také kategorie.

Nebo pro přenos článků atd požijte red migrator.

nebo pokud si myslíte, že víte s určitostí, která tabulky chybí, tak je ze správné verze vyexportujte a naimportujte do té vadné.

Pozor, před kteroukoliv činností z tohoto seznamu si udělejte zálohu akeebou, ať se můžete vrátit
Poděkovali: Lukáš

19. lis 2015 14:22 #124631
Odpověď od Lukáš
Začátečník
nakonec jsem se rozhodl to nekomplikovat a články si zazálohuji metodou copy/paste do textového souboru. to mi přijde nejbezpečnější. vzhledem k tomu, že obsahově tam jsou pouze ty texty, zbytek se dá během slabé hodinky nastavit z čisté verze joomly.
zálohu akeebou jsem provedl a stáhnul, tak kdyby se něco pokazilo, tak mám kam sáhnout.
moc děkuji za rady všem respondentům

Powered by Fórum