Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Povinnost informace o povoleni cookies

24. říj 2015 22:06 #124127
Odpověď od Cony
Moderátor
Také to považuju za nesmysl. Když si vezmu ty počítačově zdatnější, tak ty to prostě odkliknou, protože mají alespoň základní představu co Cookies jsou a ošklivý proužek s upozornění jim vadí. Když si vezmu např. mojí mámu, tak už se těším na ty telefonáty, jestli na to může kliknout, a jestli jí to nepoškodí třeba počítač :)

Navíc když to vezmem do důsledků, tak buď budu lidi na svým webu neustále otravovat nevzhledným proužkem o Cookies, nebo jim tam dám možnost "Nesouhlasím", no a kam si to uložím, zřejmě do Cookie ;) Souhlas má být navíc odvolatelný, takže bych měl mít někde na stránkách ještě jakési tlačítko "Dal jsem sice souhlas, ale už jsem si to rozmyslel".
Poděkovali: Bart

13. lis 2015 08:57 #124542
Odpověď od Martens
Návštěvník
Zdravím, chtěl jsem se ještě zeptat ohledně těch pluginů kolem cookies - našel jsem asi 2 TOP a to Cookie CK a e-Privacy.

Co mne u nich zajímá, je jedna věc a to, jak se chovají uvnitř (ne vizuálně). Abych se vyvaroval toho, že něco naimplementuji na webu a ono to nebude cookie blokovat a bude se to chovat jen "na oko" a stejně to pak Google nezablokoval.

Koukal jsem do zdrojáku k Cookie CK a tam sice uloží do vlastního cookie souhlas, ale nejsem schopný najít zdrojovou sekvenci, která by cookies bez udělení souhlasu pro daný web zablokovala.

Dělali jste si někdo nějakou takovou analýzu, co naimplementovat a co opravdu funguje?

Díky za postřehy.

Powered by Fórum